Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Moderný pomocník na kontrolu a sledovanie vášho životného štýlu

Moderný pomocník na kontrolu a sledovanie vášho životného štýlu
Zdroj | pingdao/Shutterstock.com
PR článok
Moderný pomocník na kontrolu a sledovanie vášho životného štýlu
Zdroj | pingdao/Shutterstock.com
Zdroj | pingdao/Shutterstock.com

Zdravie je pre nás dnes veľmi dôležité a vzácne, preto sa oň musíme starať naozaj dôkladne. Jesť zdravú stravu a dodržiavať pravidelnú fyzickú aktivitu, ktorá za sebou zanecháva na našom tele dobré výsledky. Aby vám to išlo ešte lepšie, môžete na sledovanie dosahovania stanovených cieľov použiť inteligentné zariadenie, ktoré nie je určené len na sledovanie času, ale aj jednotlivých fáz spánku, tepu, srdcovej frekvencie alebo počtu krokov.

Reč je o moderných smart hodinkách, ktoré môžu byť pri dodržiavaní zdravej životosprávy, pitného režimu alebo pravidelného pohybu veľmi nápomocné. Poďme sa spolu na ich užitočné funkcie pozrieť spoločne.

Inteligentné funkcie smart hodiniek, ktoré určite oceníte

Mobilný telefón je dokonalé a vyspelé zariadenie, ale jeho použitie nie je vždy možné, čo pri dnešných obľúbených veľkoformátových displejoch platí dvojnásobne. Nielen preto sa moderné  smart hodinky ukázali ako jednoduchá alternatíva, pomocou ktorej máte všetko vo svojom mobile pod kontrolou.

Väčšina moderných smart hodiniek vám po pripojení k mobilu cez Bluetooth alebo Wi-Fi zobrazuje na veľkom AMOLED displeji (v závislosti od výrobcu alebo značky) upozornenia na prichádzajúce hovory, pripomienky kalendára, e-maily, Facebook a ďalšie iné aplikácie,  ktoré s obľubou používate.

Máte tu aj navigáciu, pomocou ktorej sa jednoducho dostavíte do cieľa alebo vyhľadáte zapadnutý, prípadne stratený mobil.

Bezkontaktná platba pomocou služieb Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay alebo Fitbit Pay vám umožňuje platiť za nákupy pomocou hodiniek. Tieto mobilné platobné systémy pracujú s bezkontaktnými čítačkami platobných kariet, takže vďaka nim môžete v obchode bezpečne platiť bez vašej karty alebo telefónu.

Chcete však vedieť, ako sa postarajú o vaše zdravie?

Funkcie a výhody smart hodiniek

Medzi výhody a prínos smart watch pre naše zdravie patrí sledovanie srdcového rytmu, kvalita a čas spánku, aktivita a celková kondícia.

Meranie spánku je možné pomocou akcelerometra, gyroskopu a monitora srdcovej frekvencie na inteligentných hodinkách. Rôzni výrobcovia používajú na tento účel rôzne algoritmy s rôznou mierou úspešnosti. Záleží od toho, ktorý model si vyberiete.

Smart hodinky si poradia aj s monitorovaním srdcovej frekvencie, vďaka meraniu srdcového rytmu na zápästí. Jeho správna hodnota a pravidelné meranie vám pomôže zlepšiť vašu fyzickú zdatnosť a určiť špecifické typy abnormálnych srdcových rytmov počas dňa a rôznych situácií. Príchod stresu alebo nervozity tak môžete mať konečne pod kontrolou a včas zakročiť a použiť rôzne techniky na upokojenie tela.

Pokojová srdcová frekvencia je tiež mierou vašej celkovej kondície. EKG alebo elektrokardiogram je funkcia, ktorá je k dispozícii na množstve smart inteligentných hodiniek. Vďaka tomu môžete včas odhaliť prichádzajúci problém a lepšie sa o svoje zdravie a srdce postarať v akejkoľvek situácii, ktorá vám príde do cesty.

Tento inteligentný doplnok a systém môže byť prevenciou rôznych ochorení, ale aj pomocníkom pri  dôslednom sledovaní vášho tela. Tak si ho včas zabezpečte a svoje zdravie či život si so smart hodinkami  určite vylepšíte.