Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Modernú klimatizáciu môžete ovládať na diaľku. Tieto klímy sa oplatia!

Modernú klimatizáciu môžete ovládať na diaľku. Tieto klímy sa oplatia!
TECHBOX
Modernú klimatizáciu môžete ovládať na diaľku. Tieto klímy sa oplatia!

Je leto a na horúce dni je najlepším priateľom klimatizácia. Tú v aute máme takmer každý, ale ako ste na tom doma či vo firme? V redakcii TECHBOX sme sa rozhodli pre smart klimatizácie od ZSE Klima, urobili sme dobre?

Ste pripravení na dni plné horúčav? My áno. Aké klimatizácie sme si do našej smart TECHBOX redakcie vybrali si môžete prečítať v našom článku, kde odhaľujeme aj ich inštaláciu či vybrané funkcie. Výhodou riešenia od ZSE Klima, ktoré sme si vybrali, je napríklad široký výber klimatizácií. Na výber máte množstvo modelov značiek Daikin, Hisense a Samsung. Dobrou správou je, že okrem rôznych výkonov klimatizácií si viete vybrať aj rôzne modely, čím získate mnohé moderné funkcie.

Ku každej klimatizácii dostanete diaľkové ovládanie, ktoré si môžete zavesiť na stenu. Budete ho mať vždy po ruke a klimatizáciu si nastavíte tak, ako potrebujete. Výhodou je, že klimatizáciu si viete vďaka diaľkovému ovládaniu maximálne prispôsobiť svojim potrebám. Okrem výberu režimov správania sa, si viete jednoducho nastaviť želanú teplotu v miestnosti, ale aj nasmerovať prúdenie studeného vzduchu.

Skvelé je, že inteligentné klimatizácie dokážu chladiť priestor tak, že vás „neotravujú“. Totiž klimatizácia vďaka senzorom dokáže zistiť, kde sa nachádzate, a túto časť „ofukuje“ menej. O jej chode navyše ani nemusíte vedieť, súčasné moderné klimatizácie sú mimoriadne tiché (20 dB a menej). Na našich klimatizáciách Daikin často využívame práve funkciu Comfort Airflow.

To, čo vás poteší, je možnosť nastaviť si plán chodu klimatizácie. Bez toho, aby ste sa starali o jej zapnutie/vypnutie, klimatizácia vám po príchode do práce či domov vždy vychladí miestnosť na požadovanú teplotu. Nemusíte sa obávať, že funkcie nebudete vedieť ovládať. Pri inštalácii vám práve odborníci zo ZSE Klima ochotne vysvetlia jednotlivé funkcie naištalovanej klimatizácie. Cenné rady od odborníkov sú rozhodne viac, ako čítanie návodov.

My sme sa v redakcii rozhodli, na jednom z poschodí, pre klimatizácie Daikin aj s Wi-Fi modulom. Vďaka tomu môžeme každú klimatizáciu ovládať na diaľku cez aplikáciu DAIKIN Onecta. Ak totiž nemáte nastavené automatické správanie sa klimatizácie, môžete tak kedykoľvek urobiť pohodlne cez váš smartfón. Ak sa vraciate napríklad z dovolenky, pred príchodom si môžete nechať váš dom či byt vychladiť na teplotu, ktorá je pre vás ideálna. Poteší vás, že v aplikácii nájdete množstvo funkcií, podobne ako na diaľkovom ovládaní klimatizácie.

Pozrite si

Je vám teplo? Vieme, ktoré klimatizácie sa oplatia a navyše sú smart

V hlavnej zóne sme sa rozhodli pre model klimatizácie od výrobcu Samsung. Opäť máme k dispozícii prehľadné diaľkové ovládanie s veľkým displejom, kde vidíte všetky aktuálne nastavenia klimatizácie. Všiminite si ikonku „vetra“, tou si aktivujete mimoriadne praktickú funkciu Wind-Free Cooling, kedy chladný vzduch neprechádza priamo lamelami, ale sa jemne a rovnomerne šíri cez tisíce mikrootvorov v prednom paneli klimatizácie.

Toto riešenie používame často, napríklad aj pri nahrávaní diskusnej relácie TECHTALKS. Klimatizácia je tichá, neruší nás prúdiacim studeným vzduchom, avšak zabezpečuje optimálnu teplotu, ktorú sme si nastavili. Všimnite si nižšie tisícky otvorov po celom tele klimatizácie.

Klimatizáciu Samsung môžeme taktiež ovládať na diaľku. Jej spárovanie vám bude trvať doslova pár sekúnd, stačí mať nainštalovanú aplikáciu Smart Things. Ak už využívate niektoré zariadenia Samsung, budete nadšení, že všetky viete ovládať na jednom mieste!

Prostredníctvom aplikácie si opäť kedykoľvek na diaľku viete nastaviť požadovanú teplotu a dokonca môžete využiť inteligentné funkcie, kedy klimatizácia rozpozná, že prichádzate domov a začne sa správať tak, ako ste si ju nastavili. Menu aplikácie je prehľadné a ovládanie klímy vás bude baviť.

Aj v tomto prípade si viete nastaviť správanie sa klimatizácie v konkrétnych časoch a dňoch v týždni. V aplikácii však vidíte aj spotrebu energie klimatizácie či dokonca môžete sledovať stav filtra v klimatizácii.

V redakcii sme nielen zo smart funkcií klimatizácií od ZSE Klima nadšení. Ich ovládanie na diaľku využívame pravidelne, výhodou je, že si každý dokáže nastaviť svoje parametre. A skvelou správou je i to, že v prípade klímy od ZSE Klima sa môžete rozhodnúť, či za klimatizáciu zaplatíte jednorazovo alebo na splátky.

Pri splátkach, tzv. ZSE Klima Bezstarosti, môžete mať klimatizáciu od 27 € mesačne, čo je menej ako 1 € na deň. Navyše ku klimatizácii dostanete elektrinu pre klímu zadarmo na 1 rok (zadarmo získate 300 kWh elektriny z ceny za dodávku elektriny, čo je priemerná spotreba klimatizácie za rok).

Ak vsadíte na odborníkov zo ZSE Klima, môžete sa spoľahnúť na služby ako obhliadka a poradenstvo s výberom a umiestnením klimatizácie, ale i dovoz klimatizácie montérom v deň montáže i samotnú odbornú montáž. Navyše nechýba predvedenie funkčnosti klimatizácie a jej ovládania. V prípade, že sa rozhodnete pre riešenie na splátky, poteší aj pravidelná ročná servisná prehliadka v cene či záruka počas celého obdobia platnosti zmluvy. Pozrite si celú ponuku klimatizácií ZSE Klima a vyberte si takú, čo sa vám najviac hodí.