Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Mobilná aplikácia Dôvera 2.0 nie je len o novom dizajne

Mobilná aplikácia Dôvera 2.0 nie je len o novom dizajne
Marek Šimunek
Mobilná aplikácia Dôvera 2.0 nie je len o novom dizajne

V dnešnej dobe, kedy väčšinu vecí radi rýchlo vyriešime pomocou svojho smartfónu je mobilná aplikácia pre množstvo spoločností takmer povinnosťou. To ako k nej pristúpila a stále pristupuje poisťovňa Dôvera môžeme smelo použiť ako vzorový príklad.

Predstavenie aktualizácie Dôvera 2.0

PREČÍTAJTE SI
Dôvera – Celá vaša zdravotná dokumentácia sa zmestí do iPhonu

O aplikácii Dôvera, ktorá umožňuje sledovanie množstva údajov z vašej zdravotnej karty, lokalizáciu najbližších pobočiek poisťovne a lekární, alebo domáci, či európsky zdravotný preukaz sme vás informovali už dávnejšie. Minulý týždeň však nastal ten správny čas a my sme si mohli vyskúšať novú verziu aplikácie Dôvera 2.0, ktorá prináša hneď niekoľko zmien. Neostalo pritom iba pri dizajne. Ten je mimochodom skutočne vydarený a v prípade iOS verzie sa nesie v duchu moderného plochého dizajnu, ktorý priniesol operačný systém Apple iOS 7. V prípade verzie pre OS Android sa dizajn zmenili ba minimálne, ale radikálnu zmenu dizajnu môžeme očakávať pri uvedení nového Androidu L, ktorý prinesie tzv. Material dizajn.

Dôvera 1.0

Predchádzajúca verzia mobilnej aplikácie Dôvera pre iOS

Dôvera 2.0

Aktualizovaná aplikácia Dôvera 2.0 pre iOS

Hlavné zmeny sa však ukrývajú mimo dizajnu. V novej verzii konečne nájdete aj vaše deti! Ak teda máte v Dôvere poistené svoje ratolesti vo veku do 18 rokov, uvidíte priamo v aplikácii ich zdravotné preukazy a zdravotné karty, rovnako ako aj lieky, ktoré dostali predpísané a koľko ich zdravotná starostlivosť stojí. To pre istotu, aby sa nestávalo, že si lekár zaúčtuje aj niečo, čo nevykonal. Navyše si môžete predpísané lieky nechať zobraziť internetovej stránke Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Vývojári aplikácie mysleli aj na drobnosti, ako sú rôzne životné príbehy rodín, kedy sa môže stať, že jeden z rodičov nemá automaticky evidované dieťa v systéme ako svoje. V takýchto prípadoch si dieťa môžete pridať priamo v aplikácii. Samozrejme je nutná návšteva pobočky pre overenie.

Dôvera 2.0

Zábudlivcov v novej aplikácii poteší možnosť obnovenia zabudnutého prihlasovacieho mena, alebo hesla a tých z vás, ktorí si aplikáciu chcú vyskúšať poteší prepracovaný demo účet. Ten môžete dokonca využiť aj na vyhľadávanie pobočiek poisťovní Dôvera, alebo pohotovostí, či lekární. Poteší aj taký detail, ako je zobrazovanie iba otvorených lekární po 17:00 hod. Skúšobnú verziu teda môžu smelo využívať aj poistenci inej zdravotnej poisťovne. Zabudnúť samozrejme nemôžeme ani na zelenú kartu, po ktorej vyplnení budú na SOS obrazovke dostupné údaje, ako vaša krvná skupina, či alergie. Hádam ani nie je nutné pripomínať, ako môžu byť takéto údaje dôležité v kritických životných momentoch. Poslednou novinkou je systém notifikácií priamo v aplikácií, ktorý slúži na pripomienky napríklad preventívnych prehliadok, plánovaných hospitalizácií, alebo upozornia na možné liekové, či potravinové interakcie.

Dôvera 2.0

Počas krátkej debaty s tvorcami aplikácie a zástupcami poisťovne Dôvera sme sa dozvedeli aj to, že do Vianoc sa aplikácie dočkajú aj majitelia smartfónov s operačným systémom Windows Phone 8 a Windows 8 zariadení. V budúcnosti sa môžeme tešiť aj na množstvo iných noviniek, ako je napríklad zjednotenie ochrany aplikácie. Verzia pre iOS využíva štvormiestny PIN kód, pričom Android aplikácia používa kreslený vzor. Ten je často zložitejšie zadať, ako štyri čísla. Aplikácia Dôvera 2.0 je skutočne vydarená a vyskúšať si ju zadarmo môžu majitelia iOS zariadení, alebo smartfónov s OS Android.

Foto: Dôvera, TECHBOX