Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Mitsubishi predstavuje obrovskú laserovú televíziu

Mitsubishi predstavuje obrovskú laserovú televíziu
Erik Birčák
Mitsubishi predstavuje obrovskú laserovú televíziu

Na ďalekom východe radi skúšajú nové veci a tak niet divu že sa tam každú chvíľu niečo prekvapivého a „exotického“ predstavuje. Spoločnosť Mitsubishi k tomu prispela uvedením 75″ 3D televízie poháňanej novou Laser TV technológiou.

Mitsubishi 75-LT1 je po 65

Model s názvom 75-LT1 je zaujímavý hneď z niekoľkých pohľadov. Prvým z nich je jeho samotná veľkosť a obnovovacia frekvencia 120Hz ktorá mu umožňuje zobrazovať 3D obraz. To mu dovoľuje zastúpiť rolu nejedného projekčného plátna a plniť úlohu domáceho 3D kina. Ďalšou exkluzivitou je použitie Laser TV technológie. U tohto typu zobrazovania sú klasické vysoko-svietivé lampy (alebo ľudovo „halogény“) nahradené troma lasermi emitujúcimi červenú, zelenú a modrú farbu. Technológia, masovo nasadená práve spoločnosťou Mitsubishi, sľubuje pohodlnejší a jasnejší obraz oproti LCD alebo Plazmovým obrazovkám. Pri zobrazení až dvojnásobného množstva farieb oproti bežnej HD TV navyše spotrebuje menej energie. Model 75-LT1 tak uvádza spotrebu iba 305 Wattov z čoho panel samotný má spotrebu 270W (pre porovnanie je to o viac ako tretinu menej než by bola spotreba podobnej LCD TV). Laserové displeje však nemajú tendenciu byť zrovna dva krát tenké čo zo svojimi 38,4 cm ukazuje aj model 75-LT1. To ho predurčuje skôr na stolík než na stenu, kde by sa 71 kilogramový model predsa len ťažšie udržal.

Väčšia farebná paleta, žiarivejšie farby a väčšia hĺbka obrazu sú hlavné lákadlá tohto modelu.

Model 75-LT1 prichádza obdarený FullHD 3D displejom, piatimi HDMI vstupmi, HDMI výstupom, jedným D-Sub a troma S-Video portami či dvoma 10 wattovými reproduktormi a dvoma pármi 3D okuliarov. Displej je možné zatiaľ získať na americkom a japonskom trhu, pričom na druhom menovanom za neho zaplatíte niečo cez 6 600 €.

Zdroj: Akihabaranews