Reklama

Mirrow Provocator - Rusi vymysleli štýlové mestské auto

Zdroj | Mirrow Cars
Michal Spiegel
Zdroj | Mirrow Cars
Zdroj | Mirrow Cars

Malá start-up firma z Ruska vymyslela skutočne unikátny model mestského vozidla. Zabudnite na Smart a privítajte štýlový Mirrow Provocator.

Rusi používajú na auto jednu a tú istú kostru, na ktorú implementovali rôzne dizajny. Auto pritom meria iba 2,7 metra do dĺžky. Do výšky má auto cca 2 metre.  Výhodou je nielen zmenšenie dopravných zdržaní, ale aj možnosť parkovania takmer všade. Chalani z mladej firmy z Moskvy určite vedia o čom hovoria, keďže práve v tomto meste je s dopravnými zdržaniami najväčší problém.

Firma Mirrow Cars má v zálohe hneď niekoľko modelov, medzi nimi aj štýlový Mirrow StyleT inšpirovaný starým Fordom alebo modernejšie ladený Mirrow Paradox.

Zdroj | Mirrow Cars

Dvere sa nachádzajú v zadnej časti auta a po bokoch nájdete aj menšie únikové východy. Do auta sa pritom pohodlne zmestia štyria ľudia a v strednej časti ešte ostane miesto na batožinu či dokonca bicykel. Mirrow Cars unesú až 800 plechoviek energetického nápoja, aspoň tak hovoria autori projektu, ktorí tento nápad vyskúšali.

Jedná sa o netradičnú kombináciu pohodlia a pevných materiálov. Nechýbajú airbagy či bezpečnostné systémy ako ABS a ESP.

Čo sa týka technických špecifikácií, Mirrow Provocator dokáže ísť maximálnou rýchlosťou 140 km/h a z 0 na 100 za 8,7 sekundy. Ak by sa jednalo o hybridný alebo elektrický motor, auto dokáže ísť v závislosti od batérie na jedno nabitie 350 až 400 kilometrov.

Zdroj | Mirrow Cars
Pozrite si

Mestské vozítka Smart budú plne elektrické, prídu už na jar

V spodnej časti pod podlahou nájdete nádrž, no firma sľubuje aj možnosť elektro-pohonu v prípade úspechu. Mirrow Provocator auto by malo zaručiť pevné materiály, ktoré boli vyrobené pomocou 3D tlače. Cena by mala byť okolo 3 500 až 4 500 eur a ako miesto pre výrobu sa plánuje India alebo Čína.

Ak teda hľadáte náhradu za Smart, Mirrow car by mohlo byť pre vás príjemnou alternatívou. Zatiaľ je všetko iba v koncepčnej fáze, no projekt Mirrowv Cars si získal množstvo fanúšikov po celom svete, takže veríme, že sa projektu dočkáme aj v reále a nie len na obrázkoch.

Zdroj | Mirrow Cars
Pozrite si

AirWheel je nový dopravný prostriedok pre mestských lenivcov

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.