Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Mirrow Provocator - Rusi vymysleli štýlové mestské auto

Mirrow Provocator - Rusi vymysleli štýlové mestské auto
Zdroj | Mirrow Cars
Michal Spiegel
Mirrow Provocator - Rusi vymysleli štýlové mestské auto
Zdroj | Mirrow Cars
Zdroj | Mirrow Cars

Malá start-up firma z Ruska vymyslela skutočne unikátny model mestského vozidla. Zabudnite na Smart a privítajte štýlový Mirrow Provocator.

Rusi používajú na auto jednu a tú istú kostru, na ktorú implementovali rôzne dizajny. Auto pritom meria iba 2,7 metra do dĺžky. Do výšky má auto cca 2 metre.  Výhodou je nielen zmenšenie dopravných zdržaní, ale aj možnosť parkovania takmer všade. Chalani z mladej firmy z Moskvy určite vedia o čom hovoria, keďže práve v tomto meste je s dopravnými zdržaniami najväčší problém.

Firma Mirrow Cars má v zálohe hneď niekoľko modelov, medzi nimi aj štýlový Mirrow StyleT inšpirovaný starým Fordom alebo modernejšie ladený Mirrow Paradox.

Zdroj | Mirrow Cars

Dvere sa nachádzajú v zadnej časti auta a po bokoch nájdete aj menšie únikové východy. Do auta sa pritom pohodlne zmestia štyria ľudia a v strednej časti ešte ostane miesto na batožinu či dokonca bicykel. Mirrow Cars unesú až 800 plechoviek energetického nápoja, aspoň tak hovoria autori projektu, ktorí tento nápad vyskúšali.

Jedná sa o netradičnú kombináciu pohodlia a pevných materiálov. Nechýbajú airbagy či bezpečnostné systémy ako ABS a ESP.

Čo sa týka technických špecifikácií, Mirrow Provocator dokáže ísť maximálnou rýchlosťou 140 km/h a z 0 na 100 za 8,7 sekundy. Ak by sa jednalo o hybridný alebo elektrický motor, auto dokáže ísť v závislosti od batérie na jedno nabitie 350 až 400 kilometrov.

Zdroj | Mirrow Cars
Pozrite si

Mestské vozítka Smart budú plne elektrické, prídu už na jar

V spodnej časti pod podlahou nájdete nádrž, no firma sľubuje aj možnosť elektro-pohonu v prípade úspechu. Mirrow Provocator auto by malo zaručiť pevné materiály, ktoré boli vyrobené pomocou 3D tlače. Cena by mala byť okolo 3 500 až 4 500 eur a ako miesto pre výrobu sa plánuje India alebo Čína.

Ak teda hľadáte náhradu za Smart, Mirrow car by mohlo byť pre vás príjemnou alternatívou. Zatiaľ je všetko iba v koncepčnej fáze, no projekt Mirrowv Cars si získal množstvo fanúšikov po celom svete, takže veríme, že sa projektu dočkáme aj v reále a nie len na obrázkoch.

Zdroj | Mirrow Cars
Pozrite si

AirWheel je nový dopravný prostriedok pre mestských lenivcov

Zdroj