Mio predstavilo čiernu skrinku s 2K kamerou a knihou jázd

ZDROJ | Mio

Taiwanské Mio predstavilo zaujímavú tzv. čiernu skrinku s kamerou pre čelný záber. Novinka s označením MiVue 818 ale dokáže aj iné veci, napríklad vytvárať automatickú knihu jázd či upozorňovať na merania rýchlosti.

ZDROJ | Mio

Novinka z dielne Mio prekvapuje ani nie tak možnosťami nahrávania 2K (2 560 x 1 440 px) videa pri 30 fps, ale doplnkovými funkciami, ktoré nemá na trhu prakticky nikto.

Ale postupne. Čierna skrinka Mio MiVue 818 zvláda spomínané 2K video, ktoré môže byť pomerne kvalitné aj v šere či tme. 5 Mpx snímač je uložený za pevným objektívom so svetelnosťou f/1,8 a uhlom záberu 140°. Navyše obraz v noci vylepšuje aj režim Night Vision. Maixmom je rozlíšenie 2 560 x 1 440 px pri 30 fps, no pri Full HD (1 920 x 1 080 px) zvláda aj nahrávanie pri 60 fps, v oboch prípadoch v H.264 formáte.

ZDROJ | Mio

Plusom a tým, čím sa odlišuje od konkurencie je možnosť vytvárania knihy jázd. Vďačí za to zabudovanému GPS modulu. Okrem neho má ale v sebe aj Bluetooth modul pre vyhľadanie vozidla na diaľku, napríklad ak si nespomeniete kde presne ste vozidlo zaparkovali. V tomto prípade funguje GPS v spolupráci s Bluetooth.

ZDROJ | Mio

Všetko funguje cez mobilnú appku, v ktorej je možné prehliadať a sťahovať do smartfónu aj videá a fotky z pamäte čiernej skrinky či aktulalizovať firmvére kamery. Aktualizácie prebiehajú cez Wi-Fi modul, samozrejme, bezdrôtovo. Aktualizácie majú byť doživotné.

ZDROJ | Mio

Na parkovisku poteší funkcia „strážneho psa“, kedy sa MiVue prepne do smart parkovacieho režimu a deteguje nárazy či pohyb a okamžite spúšťa nahrávanie. Nahrávanie je možné spustiť aj pri detekcii pohybu pred kamerou, nie je tak potrebný ani náraz do vozidla. Potrebné ale je, aby bola čierna skrinka pripojená k zdroju energie.

Bonusom k tomu všetkému je upozorňovanie na úsekové meranie rýchlosti. To sa zobrazuje priamo na 2,7″ displeji vzadu, vrátane vzdialenosti a času dojazdu k meranému úseku. Čierna skrinka zároveň dokáže informovať o priemernej rýchlosti na úseku, takže aj pri prekročení rýchlosti je možné dodržať zákonnú rýchlosť v celkovom priemere. U nás takýchto meraných úsekov veľa nie je, v zahraničí to ale nie je nič nezvyčajné.

ZDROJ | Mio

Skrinka má rozmery 85,6 x 54,7 x 36,1 mm, hmotnosť je zanedbateľných 86,1 gramu. Mio MiVue 818 kúpite za cenu 149 €.

ZDROJ | Mio

ZdrojMio

Komentáre k článku