MiLi HD: HDMI výstup aj na iPade a iPhone

Spoločnosť MiLi Power je známa predovšetkým výrobou externých batérií pre zariadenia od spoločnosti Apple, na nedávnej výstave CES 2011 však predstavila iné príslušenstvo. Zariadenie s krátkym a veľavravným názvom „HD“ vášho miláčika nielen nabije, ale súčasne dokáže streamovať na ňom uložený obsah na obrazovku televízora.

MiLi HD

Dockovacia stanica MiLi HD sa radí medzi menšie modely. Napriek tomu môžete do nej ukotviť aj iPad, a okrem neho samozrejme aj iPhone a iPod Touch (pravdepodobne aj ostatné iPody). Každý dock sa snaží priniesť popri možnosti nabíjať pripojené zariadenie aj určitý „bonus“, ktorý ho odlíši od konkurencie. Predchádzajúca novinka zálohovala vaše dáta (Iomega SuperHero: superhrdina vo vašich službách), MiLi HD svoje uplatnenie nachádza skôr v multimediálnej oblasti. Z iPodu/iPhonu/iPadu dokáže prehrávať hudbu, a to zo vstavaných reproduktorov. To nie je zďaleka všetko, najväčšou výhodou MiLi HD je schopnosť fungovať aj ako HDMI výstup, ktorý na iPade tak veľmi chýba.

MiLi HD

MiLi HD dokáže streamovať videá až do Full HD (1080i) rozlíšenia, i keď súčasná generácia zariadení od Apple zvládne maximálne 720p. Z docku v kombinácii s patričným prístrojom sa tak stáva nielen prehrávač HD videí a filmov, ale aj vstupenka do sveta on-line služieb na vašom televízore. Dock navyše obsahuje aj miniUSB konektor a zaplatíte zaň v prepočte 75 €.

Komentáre k článku