Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Microsoft vydal Outlook Lite pre smartfóny. O čo všetko prídeme?

Microsoft vydal Outlook Lite pre smartfóny. O čo všetko prídeme?
Zdroj | Unsplash
Michal Sobek
Microsoft vydal Outlook Lite pre smartfóny. O čo všetko prídeme?
Zdroj | Unsplash
Zdroj | Unsplash

Spoločnosť Microsoft myslí aj na staršie Android smartfóny, na ktorých by klasická aplikácia Outlook nemusela bežať bez problémov. Preto vydala Outlook Lite, ale to sa nezaobišlo bez niektorých kompromisov.

Outlook Lite je menší, rýchlejší a funguje aj v pomalých sieťach. Na bežné posielanie jednoduchých správ vám teda postačia aj 2G siete. Nemal by ani zaberať veľa miesta na úložisku a ani toľko „žmýkať“ batériu. Podľa dostupných dát má APK súbor len 5,5 MB. Microsoft ho spustil ale len na vybraných trhoch, medzi ktoré Slovensko aktuálne nepatrí. Nie je ale nič stratené, pretože aj v roku 2017 vydal Skype Lite, ktorý neskôr sprístupnil aj globálne.

Microsoft tiež do Lite verzie zakomponoval inteligentné odpovede, prioritnú doručenú poštu alebo rýchle akcie vyvolané ťahaním do strany. Pri tvorbe e-mailu však musíte zaobísť bez nástrojov na formátovanie textu.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Windows 12 už o dva roky? Microsoft opäť mení taktiku

Najväčším mínusom je obmedzenie iba na jeden pridaný účet, navyše to musí byť služba od Microsoftu. S iným poskytovateľom máte zatiaľ smolu, avšak výrobca podporu viacerých účtov prisľubuje. Podstatne je osekanejší kalendár, ktorý ponúka iba agendu a denné zobrazenie. Trojdňové a mesačné náhľady chýbajú úplne. Lupu v spodnej navigačnej lište Microsoft vymenil za prehľad kontaktov.

Aplikácia Outlook Lite beží aj v starších verziách Androidu. Konkrétne jej stačí aj Android 5.1 a 1 GB operačnej pamäte RAM. Neoficiálne sa dá stiahnuť aj cez APK súbor, ale aj ten môže obsahovať škodlivý kód. Odporúčame preto použiť napríklad APKMirror, ale len na vlastnú zodpovednosť.

Zdroj