Microsoft Surface Pro 7+ je ťažký kaliber vo svete profi tabletov

ZDROJ | Microsoft

Microsoft počas konania virtuálneho veľtrhu CES 2021 nečakane predstavil Surface Pro 7+. Prináša rovnaký dizajn ako Pro 7, ale je vybavený niekoľkými dôležitými aktualizáciami – vymeniteľná SSD pamäť, väčšia batéria a LTE konektivita.

Známe a obľúbené zariadenie typu 2-in-1 bude (aspoň spočiatku) určené firemným zákazníkom a vzdelávacím inštitúciám. Oproti modelu Surface Pro 7 prináša niekoľko hlavných rozdielov. Azda najväčšou inováciou je vymeniteľný SSD disk s max. kapacitou 1 TB. To uľahčí firmám uchovávanie a ochranu citlivých informácií.

ZDROJ | Microsoft

Microsoft musel kvôli tomu úplne prepracovať vnútornú časť Surface a zároveň aktualizoval TDM (Thermal Design Model), ktorý umožnil, aby sa na rovnaké miesto zmestila o niečo väčšia batéria.

Výdrž 50,4 Wh batérie je 15 hodín, čo je až o 4,5 hodiny viac ako v modeli Pro 7. Pribudlo rýchlonabíjanie, vďaka nemu nabijete batériu na 80 % zhruba za 60 minút. Ďalšou významnou novinkou je voliteľné LTE, takže ostanete on-line nech ste kdekoľvek.

PixelSense displej má 12,3″, Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 6. Umožňuje pripojenie dvoch 4K/60 Hz monitorov pomocou USB-C, alebo rozširujúceho hubu Surface Dock 2.

Webkamera má rozlíšenie 5 Mpx (video 1080p), slúži aj na overenie tváre Windows Hello. Zadný fotoaparát má 8 Mpx rozlíšenie s automatickým zaostrovaním a 1080p FHD video. Reproduktory ponúkajú 1,8 W výkon, podporujú Dolby Atmos.

Ponuka portov ostala nezmenená: jeden USB-C, jeden USB-A, 3,5 mm jack a Surface Connect port. Model s Wi-Fi ponúkne navyše slot na microSDXC kartu, Surface Pro 7+ s LTE má namiesto pamäťovej karty nanoSIM. LTE model pracuje s fyzickými SIM kartami no aj s e-SIM. Výrobca uvádza, že by mali fungovať vo viac ako 180 krajinách.

ZDROJ | Microsoft

O výkon sa starajú intelácke procesory 11. generácie. Model Core i3 (1115G4) štartuje na 899 $, dodáva sa s 8 GB RAM a 128 GB SSD. Verzia s Core i5 (1135G7), jediná s LTE, je osadená modemom Qualcomm Snapdragon X20 LTE, 5G teda neočakávajte. Používateľov vyjde na 1 499 $. Top model poháňa Intel Core i7 (1165G7) s 32 GB RAM a 1 TB SSD. Zaplatíte zaň 2 799 $, čo je pomerne dosť, vzhľadom na to, že k zariadeniu treba zvyčajne dokúpiť aj nejaké to príslušenstvo.

Novinky budú k dispozícii v USA od 15. januára, ako sme spomínali, určené sa zatiaľ len pre firmy a vzdelávacie inštitúcie. Do Európy dorazia neskôr, ceny ani termín nebol spresnený.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku