Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Microsoft novým príslušenstvom pomôže ľuďom s telesným znevýhodnením

Microsoft novým príslušenstvom pomôže ľuďom s telesným znevýhodnením
Zdroj | Microsoft
Richard Pliešovský
Microsoft novým príslušenstvom pomôže ľuďom s telesným znevýhodnením
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft včera predstavil nový hardvér, ktorý bude používateľov sprevádzať (minimálne) ďalších 12 mesiacov. Výrobca predstavil Surface 9 Pro, Surface Studio 2 + či Surface Laptop 5.

To všetko sú nepochybne skvelé zariadenia, avšak bez príslušenstva ich nevyužijete na 100 %. Vie to aj Microsoft a preto sa už dávno nespolieha na pomoc tretích strán, ale vyvíja a ponúka vlastné.

Predstavené novinky vám uľahčia prácu so zariadeniami. Microsoft ponúka možnosť rozšíriť, alebo nahradiť klasické myši a klávesnice ľahko použiteľným príslušenstvom. Nás zaujala adaptívna myš, rozbočovač a bezdrôtové tlačidlá.

Obsah pokračuje pod reklamou

Adaptabilná myš, ktorú si môžete upraviť pomocou prispôsobiteľného chvosta myši a uchytenia palca. Znie to ako sci-fi, ale podľa Microsoftu je to perfektná vec. Takto by ste mali získať myš, ktorá je prispôsobená presne na veľkosť vašej dlane. Myš sa spáruje jednoducho až k trom zariadeniam, pripojíte ju aj cez USB-C kábel.

Aj Microsoft Adaptive Hub umožní bezdrôtové pripojenie až k trom zariadeniam, alebo cez USB-C. Bezdrôtovo sa spáruje k maximálne štyrom tlačidlám Microsoft Adaptive. Poradí si s tým, čo už máte doma, v práci. Adaptívny rozbočovač sa totiž môže pripojiť k vašej súčasnej asistenčnej technológii, napr. digitálnym tlačidlám a prepínačom.

Jedno tlačidlo umožní viacero akcií. Inovatívne bezdrôtové tlačidlo poteší ôsmimi digitálnymi vstupmi, využitie nájde najmä u kreatívnych ľudí, ktorým umožní používať aplikácie efektívnejšie. Prispôsobiť si môžete ovládanie pomocou rôznych tlačidiel výberom medzi d-padom, joystickom alebo dvojitým tlačidlom.

Microsoft Audio Dock

Okrem spomínaného príslušenstva priniesol Microsoft zaujímavé zariadenie. Audio Dock rozšíri konektivitu a pomôže znížiť spleť káblov. Využijete ho ako reproduktor a USB hub v jednom. Funkcia hlasitého odposluchu uľahčí váš work flow, Audio Dock využijete aj pri prepojení na viacero monitorov. K tomu všetkému stačí jedna zásuvka.

Gadget vám rozšíri pripojenia o štyri porty (HDMI 2.0 4K@60Hz, 2x USB-C, USB-A) a napájací USB-C (PD 60 W). O zvuk sa starajú reproduktory Omnisonic, poskytujú prijateľnú kvalitu zvuku pre bežné úlohy. Vo vnútri nájdete 15 W basový reproduktor a dva 5 W výškové reproduktory. Pri prehrávaní hudby podajú frekvenčnú charakteristiku v rozsahu 70 Hz až 20 kHz, pri konferencii je to 200 Hz až 8 kHz.

Audio Dock má 167,6 x 80,2 x 81 mm a 650 g.

Microsoft Presenter+

Posledným šikovným príslušenstvom, ktoré nás zaujalo, je Presenter+. Ide o diaľkové ovládanie, ktoré vám umožní viac, než len prepínanie prezentácií v Power Pointe. Je priamo certifikovaný pre Microsoft Teams. Umožňuje posúvať snímky, má zabudované ukazovátko a integrované ovládanie osvetlenia. Vďaka Bluetooth má dosah cca 10 m, nemusíte teda mieriť na zariadenie, z ktorého prezentujete.

Zaujímavosťou je samostatné tlačidlo, ktorého funkciu si viete naprogramovať podľa potrieb. Presenter+ sa nabíja cez USB-C, výrobca udáva výdrž 6 dní.