Microsoft Edge príde po 15-tich rokoch na počítače Mac

ZDROJ | Apple

Microsoft predstavil svoj prehliadač Edge v roku 2015. Nahradil ním tak zastaralý Internet Explorer. Teraz prichádzajú na rad ďalšie zmeny. Firma sa rozhodla prijať projekt OSS Chromium, vďaka ktorému získa Microsoft Edge lepšiu webovú kompatibilitu.

Vo štvrtok oznámila spoločnosť Microsoft na svojom blogu, že bude častejšie aktualizovať Microsoft Edge. Pracuje na tom, aby sa dal tento prehliadač priniesť aj na ďalšie platformy, napríklad na macOS.

Microsoft tiež potvrdil svoje rozhodnutie prerobiť Edge tak, aby využíval jadro Chromium, na ktorom je postavený prehliadač Chrome od Google. Microsoft si okrem toho od nového jadra sľubuje lepšiu kompatibilitu s webovými aplikáciami a stránkami. Používatelia môžu očakávať aj častejšie aktualizácie.

V posledných rokoch firma Microsoft významne zvýšila svoju účasť v komunite otvoreného softvéru – Open source software (OSS). V tomto smerovaní chce pokračovať.

Pozrite siChromebooky budú čoskoro schopné spustiť Windows 10

V prvom rade chce zosúladiť platformu Microsoft Edge s webovými štandardmi a s inými prehliadačmi založenými na Chromiume. Ďalej má nasledovať spomínaný príchod na macOS (ale aj iné platformy) a zlepšenie funkcií pre koncových používateľov a vývojárov. Aby bol prehliadač dostupný pre maximum zaradení, Microsoft rozšíri kód prehliadača tak, aby jeho distribučný model ponúkal aktualizovanú platformu Microsoft Experience.

Ak sa splnia plány spoločnosti, bude to jej prvý webový prehliadač na počítačoch s macOS od roku 2003, keď dostali Macy poslednú aktualizáciu. Internet Explorer bol predvoleným prehliadačom na počítačoch Mac v období od 1998 až do 2003, kedy Apple priniesla Safari v Mac OS X Panther. Nový Edge by sa mal objaviť na budúci rok.

ZdrojMicrosoft

Komentáre k článku