Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Microsoft Communicator Mobile: optimalizuje vašu firemnú komunikáciu

Microsoft Communicator Mobile: optimalizuje vašu firemnú komunikáciu
Imrich Maťo
Microsoft Communicator Mobile: optimalizuje vašu firemnú komunikáciu

Spoločnosti Microsoft a Nokia už dávnejšie ohlásili vzájomnú spoluprácu v oblasti mobilnej produktivity. Teraz dozrelo ich prvé ovocie v podobe aplikácie Microsoft Communicator Mobile, ktorá sa zameriava na zjednodušenie mobilnej spolupráce vo firmách.

Microsoft Communicator Mobile for Nokia

Tento mobilný klient, navrhnutý pre zjednotenú komunikáciu firiem, sa pripojí priamo k firemnému komunikačnému riešeniu, takže zostanete v neustálom kontakte s kolegami aj mimo kancelárie. Majitelia novších telefónov Nokia Eseries si ho môžu zadarmo stiahnuť zatiaľ v anglickej verzii z Nokia Ovi Obchodu. Microsoft Communicator Mobile umožní získať prehľad o aktuálnej dostupnosti kolegov s možnosťou spojiť sa s nimi prostredníctvom Instant Messagingu, e-mailu, SMS alebo klasického hovoru. Mená aj aktuálna dostupnosť sú priamo integrované do aplikácie Kontakty a vlastnú dostupnosť môžete jednoducho aktualizovať pre začatie a pripojenie sa ku komunikácii z karty s kontaktnými údajmi.

Microsoft Communicator Mobile for Nokia

Aplikácia Microsoft Communicator Mobile má prispievať k optimalizácii firemnej komunikácie, kde, ako vieme, Nokia ponúka priamy prístup k e-mailu a ďalším informáciám prostredníctvom Microsoft Exchange Active Sync. Táto aplikácia je zo začiatku dostupná pre modely Nokia E72 a Nokia E52. Počet podporovaných telefónov bude priebežne rozširovaný o ďalšie modely, vrátane nedávno predstavenej Nokia E5. Aplikácia Communicator Mobile bude vo vybraných smartfónoch Nokia už predinštalovaná. Podľa informácií zo stránky Nokie i z data sheet k tejto aplikácií má byť jej symbianovská verzia dostupná aj v českom jazyku, nie však v slovenčine. Microsoft Communicator Mobile je však dostupný aj ako Java aplikácia na stránke www.getcomo.com pre staršie mobily, napríklad Nokia E51, E63, E66 a E71, ale aj pre N95 a tiež pre vybrané modely Nokia S40 5.1. Java verzia nie je deklarovaná ani v českom, ani v slovenskom jazyku. Cez webový prehliadač v počítači si klienta stiahnete v ZIP súbore, z ktorého inštalačné súbory prekopírujete do mobilu. Jednoduchšie ale bude si Microsoft Communicator Mobile stiahnuť priamo cez mobil z uvedenj adresy, kedy po inštalácii a správnom nakonfigurovaní môžete aplikáciu hneď používať. V oboch verziách, symbianovskej i Java, je jednou zo základných podmienok využívanie podporovaného servera vašou firmou, ktorým je Microsoft® Office Communications 2007 R2 Server s dislokovaným webovým prístupom. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Nokie. Nielen oficiálne obrázky, ale aj zopár screenshotov z Java verzie nájdete v našej fotogalérii.

Microsoft Communicator Mobile for Nokia