Reklama

Microsoft cieli na študentov, predstavil prekvapivo lacný Surface Laptop SE

Zdroj | Microsoft
Stanislav Vinc
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Microsoft predstavil priameho konkurenta pre Chromebooky, ale aj cenovo najdostupnejší iPad. Nový Surface Laptop SE je od základov vytvorený pre študentov, čomu odpovedá jeho konštrukcia, výbava, výdrž batérie, aj cena.

Študenti sa už dnes bez vlastných počítačov a tabletov skrátka nezaobídu a to už ani na základných školách, do ktorých príchod technológií urýchlila najmä pandémia. Microsoft sa tento trend snaží využiť a tak študentom ponúka nový Surface Laptop SE, ktorý bude v Spojených štátoch v predaji už za 249 dolárov.

Celý notebook je stavaný najmä na jednoduchšiu prácu s balíkom aplikácií Microsoft 365 vo verzii Education, čomu vlastne odpovedá aj jeho operačný systém Windows 11 SE určený pre študentov a školy.

Zdroj | Microsoft

Ako to už ale Microsoft naznačuje v novej reklame, Surface Laptop SE si poradí aj s náročnejšími aplikáciami, napr. tými pre výučbu základov programovania.

Aj keď notebook bude poháňať menej výkonný procesor Intel Celeron N4020, resp. N4120, na cloudové služby sa príliš spoliehať nebude a prakticky všetky jeho funkcie budú plne k dispozícii v online i offline režime.

Pozrite si

Štúdio Niantic, ktoré stojí za Pokémon GO, prichádza s novou hrou Pikmin Bloom

Na jedno nabitie má Surface Laptop SE vydržať až 16 hodín. Podpisovať sa pod to bude zrejme aj energeticky menej náročný TFT displej s uhlopriečkou 11,6 palca a rozlíšením 1 366 x 768 pixelov.

Nad displejom má notebook umiestnenú webkameru s HD rozlíšením, ktorú v jeho výbave doplnia stereo reproduktory a mikrofóny vyladené pre Microsoft Teams. Po bokoch notebooku sa nachádza jeden port USB-C, jeden USB-A, napájací konektor a 3,5-milimetrový jack pre pripojenie slúchadiel a mikrofónu.

Zdroj | Microsoft

Notebook váži iba 1,1 kilogramu a to najmä vďaka tomu, že je prakticky celý vyrobený z plastu. Microsoft pri jeho konštrukcii špeciálne upozorňuje na jeho jednoduché rozoberanie a dobrý prístup ku komponentom aj s použitím bežného náradia.

Pozrite si

Ekologický, úsporný a jednoducho opraviteľný notebook – Acer Aspire Vero

Nový Microsoft Laptop SE to má zatiaľ so spomínanou cenou platnou pre základný model so 4 GB RAM a 64 GB interným úložiskom namierené do Spojených štátov, Spojeného kráľovstva, Kanady a Japonska. Vo verzii s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom bude na týchto trhoch dostupný za 329 dolárov.

Zaujímavou informáciou je aj to, že vlastný variant študentského notebooku s operačným systémom Windows 11 SE časom prinesie aj Acer, ASUS, Dell, Dynabook, Fujitsu, HP, JK-IP, Lenovo či Positivo.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.