Meta údajne pracuje na vlastnej virtuálnej mene. Nazvala ju vtipne Zuck Bucks

ZDROJ | Cryptoslate

Vyzerá to tak, že sa spoločnosť Meta aktuálne vzdala svojho plánu s vlastnou kryptomenou Diem, ale stále skúma finančné produkty. Na rad by prišla virtuálna mena, ktorú zamestnanci začali volať Zuck Bucks.

Spoločnosť hľadá alternatívne zdroje príjmov a nové funkcie, ktoré dokážu prilákať a udržať si používateľov, keďže popularita jej hlavných produktov, teda sociálnych sietí ako Facebook a Instagram klesá.

Pozrite siDigitálny dolár? Možno čoskoro už realita

Finančná odnož Facebooku, Meta Financial Technologies, skúmala vytvorenie virtuálnej meny pre metaverse. Názov je odvodený od mena zakladateľa Marka Zuckerberga, ale je veľmi málo pravdepodobné, že by sa virtuálna mena takto nazývala.

Namiesto toho sa Meta prikláňa k zavedeniu tokenov v aplikácii, ktoré by boli centrálne riadené spoločnosťou. Niečo na štýl meny Robux v populárnej detskej hre Roblox.

Roblox vybudoval veľký biznis založený na predaji Robuxu a Meta by sa mohla pokúsiť napodobniť aspoň časť tohto úspechu na svojich vlastných platformách.

Pozrite siHeineken sa vysmieva metaverzu uvedením virtuálneho piva

Spoločnosť Meta tiež zvažuje zverejňovanie a zdieľanie NFT na Facebooku a tento pilotný projekt plánuje spustiť v polovici mája. Potom bude nasledovať testovanie funkcie, ktorá umožní členstvo v skupinách na Facebooku na základe vlastníctva NFT a ďalšej na jeho vytváranie. Zuckerberg v marci oznámil, že NFT prídu aj na Instagram.

ZDROJ | Anthony Quintano

Okrem toho Meta skúma sociálne tokeny alebo tokeny reputácie, ktoré by mohli byť vyplácané ako odmeny za zmysluplné príspevky v skupinách na Facebooku.

Pozrite siHráči vo veľkom pomáhajú Ukrajine, vyzbierali ohromných 144 miliónov dolárov

Hovorkyňa Meta Lauren Dicksonová uviedla, že spoločnosť neustále zvažuje inovácie produktov pre ľudí, firmy a tvorcov, pričom sa zameriava na budovanie metaverzu, a to zahŕňa aj to, ako môžu vyzerať platby a finančné služby.

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku