Meta pravdepodobne plánuje integrovať do sociálnych sietí NFT

ZDROJ | Meta

Podľa denníku Financial Times chystá spoločnosť Meta spôsob, akým kupovať a predávať NFT priamo na Facebooku alebo Instagrame.

NFT alebo non-fungible (nezameniteľný) token je jednotka dát, ktorá sa nachádza na digitálnej databáze blockchain. Každá jednotka NFT reprezentuje unikátnu digitálnu položku. Táto položka môže predstavovať digitálny zvuk, video či iný súbor. Keďže je NFT jednotka unikátna, vlastníci súboru môžu dokázať, že je skutočne ich.

NFT sa v rámci tejto siete dá využiť na zabezpečenie digitálnej tvorby. Znamená to, že keď napríklad máte vo vlastníctve nejaké originálne dielo, môžete ho zabezpečiť práve pomocou NFT. Podobne ako pri kryptomenách, aj pri NFT sa objavilo veľké množstvo špekulantov a tiež firiem, ktoré na NFT zarábajú.

ZDROJ | The Focal Project – NFT 2

Pozrite siČo je to NFT a ako pomocou neho zarábajú milióny?

V súčasnosti si viete NFT kúpiť väčšinou na špecializovaných stránkach prípadne túto možnosť integrovali niektoré kryptomenové burzy.

Podľa uniknutých informácií by mal nákup či predaj NFT fungovať cez peňaženku Novi, ktorej technológia patrí pod spoločnosť Meta.

Tieto informácie zatiaľ spoločnosť Meta nepotvrdila ani nevyvrátila. Riaditeľ Instagramu, Adam Mosseri, sa však minulý rok vyjadril, že sociálna sieť aktívne preskúmava možnosti NFT. Zároveň integrácia NFT je tiež logickým krokom pri tvorbe metaverza, o ktoré sa spoločnosť Meta usiluje. Práve cez NFT by sa dali nakupovať rôzne virtuálne predmety, ktoré by tak patrili exkluzívne iba vlastníkovi NFT.

ZdrojEngadget,Financial Times

Komentáre k článku