Mercedes EQS SUV prekvapuje dojazdom a miestom pre 7 pasažierov

ZDROJ | Mercedes

Mercedes predstavil luxusné SUV-éčko, do ktorého sa zmestí 5 až 7 pasažierov. Užijú si dlhý dojazd, komfort elektrického pohonu a ochranný dáždnik bude nad nimi držať bezpečnosť Made In Mercedes.

Mercedes EQS SUV vychádza z modelu EQS, ktorý bol predstavený len minulý rok. Je vybavený jedným motorom s výkonom 360 k (265 kW) a s krútiacim momentom 568 Nm. Komu sa to máli, môže si vybrať verziu 450 4Matic, ktorá s rovnakým výkonom ponúkne až 800 Nm. Top verzia má označenie 580 4Matic, s ňou si užijete 543 k (400 kW) a 858 Nm krútiaceho momentu.

ZDROJ | Mercedes

Batériu si môžete vybrať v maximálnej kapacite 107,8 kWh, zabezpečí dojazd do 660 km. Model Mercedes SUV EQS 580 4Matic má dojazd do 613 km (WLPT). Najväčší nabíjací výkon je 200 kW.

ZDROJ | Mercedes

EQS SUV preberá všetky prvky výbavy z limuzín vrátane HyperScreenu, ktorý je tvarovaný pri vysokej teplote (cca 650 stupňov) a ohýba sa v troch miestach tak, aby prinášal ideálny výhľad pre všetky tri displeje so šírkou 141 cm a celkovou plochou 2 500 cm2.

ZDROJ | Mercedes
ZDROJ | Mercedes

OLED displeje poháňa 8-jadrový procesor vybavený 24 GB RAM, ak vedľa vodiča nesedí nik, displej na pravej strane vytvorí dekoratívnu časť interiéru. V prípade, že si vyberiete len základnú výbavu, získate displeje známe z modelov triedy S, čo znamená 12,3″ displej pre vodiča a 12,8″ centrálny displej.

Displeje, všade kam sa pozrieš displeje.ZDROJ | Mercedes

Parkovací asistent pomôže s parkovaním, dokáže zaparkovať, resp. vyparkovať aj bez prítomnosti vodiča. Kto si chce užiť jazdy mimo spevnených ciest, využije režim Off-road. Okrem dotykového ovládania budete môct v Mercedese využiť hlasové pokyny s podporou 27 jazykov. Pravda slovenčinu v ponuke nenájdete.

Mercedes vás ohúri neuveriteľným množstvom detailov i v tomto modeli. Koncern pre EQS SUV vyvinul novú vôňu NO.6 Mood.ZDROJ | Mercedes

Nechýba navigácia s elektrickou inteligenciou, systém MBUX vyráta ideálnu trasu tak, aby zohľadňovala aktuálnu dopravnú situáciu a nabíjacie stanice. Mercedes zavádza kontrolu zapnutých bezpečnostných pásov aj na zadných sedačkách. Kým doteraz vedel systém zaznamenať len moment, keď sa pás počas jazdy odopol, teraz sleduje i záťaž sedadiel. Tiež sa vám nestane, že zabudnete dieťa v automobile. Už v štandardnej výbave získate bezpečnostný systém, ktorý vás na to upozorní.

ZDROJ | Mercedes

Mercedes EQS SUV má momentálne len jedného konkurenta, Tesla Model X. Model od Mercedesu je oproti Tesle dlhší takmer o 9 cm, ponúka dlhoročné skúsenosti s konštruovaním vozidiel a jednoznačne jeden z najlepších elektromobilov súčasnosti.

ZDROJ | Mercedes

Novinka sa začne predávať na Slovensku v druhej polovici tohto roka. Ceny budú spresnené neskôr.

ZdrojTlačová správa