Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Mercedes-Benz eScooter - Mercedes, ktorý si môže dovoliť každý

Mercedes-Benz eScooter - Mercedes, ktorý si môže dovoliť každý
Zdroj | Mercedes-Benz
Michal Spiegel
Mercedes-Benz eScooter - Mercedes, ktorý si môže dovoliť každý
Zdroj | Mercedes-Benz
Zdroj | Mercedes-Benz

Automobilka Mercedes-Benz dokazuje, že jej záleží na udržateľnosti. Preto predstavila nový prírastok do svojej rodiny dopravných prostriedkov –  elektrickú kolobežku Mercedes-Benz eScooter.

Prvým krokom je zníženie emisií pomocou predaja plug-in hybridov. Následne sa prejde na plne elektrické modely. Na presúvanie po meste na kratšie vzdialenosti však existujú aj iné formy dopravy, ktoré sú vhodnejším riešením do už tak autami preplnených miest – elektrické kolobežky.

Pozrite si

Xiaomi toto leto ponúka nové smartfóny aj elektrické kolobežky za výborné ceny

Samozrejme aj na presúvanie sa kolobežkami musí byť vytvorená infraštruktúra. Ideálne sú rozšírené chodníky, prípadne promenády, ktorých je však u nás žalostne málo a preto kolobežkári väčšinou jazdia po úzkych chodníkoch, kde ohrozujú chodcov. Platí to však aj opačne, že po ceste je kolobežkovať aj s prilbou veľmi nebezpečné, keďže vodiči niekedy svojou jazdou ohrozujú ako cyklistov, tak kolobežkárov.

Kolobežka Mercedes-Benz eScooter vznikla na základe spolupráce so švajčiarskou firmou Micro Mobility Systems AG. Kolobežka disponuje 500 W motorom, odpružením pre obe kolesá a 280 Wh batériou. Dojazd na jedno nabitie by mal byť približne 25 kilometrov, čo je ideálny dojazd na cestu do práce a z práce.

Zdroj | Mercedes-Benz
Pozrite si

Segway Ninebot Air T15 – futuristická elektrická kolobežka

Maximálna rýchlosť kolobežky je 20 kilometrov za hodinu. Hmotnosť je 13,5 kilogramov a samozrejmosťou je možnosť zloženia kolobežky.

To, že automobilky ponúkajú okrem áut aj iné formy dopravy nie je žiadnou novinkou. Kolobežky ponúka aj automobilka Seat a automobilka Škoda nedávno ukázala zaujímavý koncept elektrického bicykla. Cena novinky Mercedes-Benz eScooter je 1 109 € a je možné ju objednať u zmluvných partnerov Mercedes-Benz aj na Slovensku.