Reklama

Mercedes-Benz EQE je vítaná elektrická alternatíva k triede E

Zdroj | Mercedes-Benz
Richard Pliešovský
Zdroj | Mercedes-Benz
Zdroj | Mercedes-Benz

Mercedes-Benz predstavil sedan EQE, ktorý bol vyvinutý ako elektrická alternatíva triedy E a zároveň ako menšia alternatíva k EQS. K dispozícii bude teda len ako elektromobil, ide o priamu konkurenciu modelov Audi E-Tron GT, BMW i4 a Tesla Model S.

Mercedes-Benz predstavuje sériovú verziu EQE triedy E s pôsobivým dojazdom. Podobu však vidíme najmä s modelom EQS. Novinka zaujme jednostranným dizajnom prednej časti a nezvyčajne dlhým rázvorom. Prednú časť má bez mriežok, v zadnej časti dominuje svetelná lišta.

Zdroj | Mercedes-Benz

Po uvedení na trh bude EQE k dispozícii so zadným elektromotorom s výkonom 288 koní. Predpokladá sa, že pohon všetkých kolies a verzie s označením AMG budú predstavené v blízkej dobe.

Zdroj | Mercedes-Benz

Batéria má 90 kWh a dojazd až 660 km (WLTP). Modelový rad bude pri uvedení na trh zahŕňať dva varianty. Model EQE 350 bude mať spotrebu 19,3 až 15,7 kWh/100 km (WLTP). Zrýchlenie z nuly na sto bude za 5,6 sekundy, maximálna rýchlosť bude obmedzená na 210 km. DC nabíjanie je možné až do 170 kW.

Pozrite si

Štýlový a ekologický Mercedes-AMG EQS 53 má 2 motory a 760 koní!

Interiér je doslova nabitý technológiami, nechýbajú mnohé funkcie, ktoré poznáme z modelu EQS. Informačný a zábavný systém MBUX je súčasťou základnej výbavy, na zobrazenie ponuky mu slúži 12,8” OLED obrazovka. Za príplatok je k dispozícii obrovský panel Hyperscreen, ktorý sa rozprestiera po celej šírke palubnej dosky. Softvér EQE je možné aktualizovať aj bezdrôtovo a je vybavený najnovšími funkciami asistencie vodiča.

Zdroj | Mercedes-Benz

Zoznam doplnkových funkcií zahŕňa head-up displej, systém vzduchového odpruženia Airmatic, systém riadenia zadných kolies, aktívny asistent riadenia a aktívny brzdový asistent s funkciou krížovej premávky. Asistent udržiavania v jazdnom pruhu je už súčasťou štandardnej výbavy.

Zdroj | Mercedes-Benz

Výroba EQE sa začne už čoskoro v Brémach, prvé kusy by mali byť k dispozícii ešte tento rok. Ceny zatiaľ nepoznáme, dá sa predpokladať, že za nový model zaplatíte viac ako vyjde trieda E, ktorá má základnú cenu nad 50 000 eur. EQE sa naživo predstaví tento rok na autosalóne v Mníchove.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.