Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Mercedes-Benz EQB si svojim 7-miestnym interiérom získa najmä rodiny

Mercedes-Benz EQB si svojim 7-miestnym interiérom získa najmä rodiny
Zdroj | Mercedes-Benz
Stanislav Vinc
Mercedes-Benz EQB si svojim 7-miestnym interiérom získa najmä rodiny
Zdroj | Mercedes-Benz
Zdroj | Mercedes-Benz

Daimler pokračuje v rapídnej elektrifikácii svojho portfólia a hneď po športovom modeli Mercedes-AMG EQS a luxusnom modeli EQE predstavil svetu 7-miestne elektrické SUV Mercedes-Benz EQB stvorené pre rodiny. Na európskom trhu bude dostupný ešte v priebehu tohto roka.

Najnovší prírastok do plne elektrickej rodiny vozidiel Mercedes-EQ dáva do popredia každodenný rodinný život. V základnej výbave bude síce 5-miestny, za príplatok si však doň môžete doobjednať tretí rad sedadiel vhodný pre cestujúcich do 165 centimetrov, resp. pre deti, aj s autosedačkami.

Zdroj | Mercedes-Benz

Do druhého a tretieho radu sa zmestia celkovo štyri autosedačky. Batožinový priestor v 5-miestnej verzii ponúkne objem 495, resp. 1 710 litrov po sklopení sedadiel, v prípade 7-miestnej verzie je to 465 až 1 620 litrov. Sedadlá v treťom rade je v prípade potreby možné sklopiť do podlahy batožinového priestoru.

Pri nabíjaní striedavým prúdom (AC) bude EQB možné nabíjať výkonom do 11 kW, v prípade DC nabíjania to bude maximálne 100 kW. Z 10 na 80 % sa bude elektromobil schopný nabiť v priebehu 30 minút.

Zdroj | Mercedes-Benz

V základnej verzii EQB 300 4MATIC ponúkne novinka duálnu zostavu elektromotor na prednej a zadnej náprave s celkovým výkonom 168 kW a krútiacim momentom 390 Nm. Verzia EQB 350 4MATIC ponúkne výkon 215 kW a krútiaci moment 520 Nm. Z 0 na 100 km/h sa dostane za 8, resp. 6,2 sekundy.

Maximálna rýchlosť je v oboch prípadoch 160 km/h a dojazd 419 kilometrov. Mercedes však pripravuje aj ďalšie verzie, vrátane verzie s dlhším dojazdom a verzie s pohonom prednej nápravy. Aktuálne predstavené verzie budú disponovať 66,5 kWh batériou, ku ktorej prislúcha záruka na prvých 8 rokov, resp. prvých 160 000 kilometrov.

Zdroj | Mercedes-Benz

Výroba EQB bude spustená už v priebehu októbra, pre globálny trh v maďarskom Kecskeméte, pre Čínu priamo v Pekingu. Na európskom a čínskom trhu sa novinka k dispozícii ešte pred koncom tohto roka, v Spojených štátoch sa jej dočkajú v priebehu budúceho roka. Ceny nového modelu zatiaľ nepoznáme.

Zdroj