Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Medzi novou trojicou Kindle Fire od Amazonu nájdete SD aj HD modely

Medzi novou trojicou Kindle Fire od Amazonu nájdete SD aj HD modely
Marek Šimunek
Medzi novou trojicou Kindle Fire od Amazonu nájdete SD aj HD modely

Uvedeniu nových tableto-čítačiek Amazon Kindle predchádzalo oznámenie o vypredaní tabletu Amazon Kindle, ktorý sa tešil veľkej obľube už od svojho uvedenia na trh. Logicky by teda malo nadchádzať uvedenie novej verzie a tak sa aj stalo. Amazon však netrochári a namiesto jednej novinky predstavil rovno tri.

Amazon Kindle Fire SD je najmenším a najlacnejším tabletom od Amazonu

Všetky tri nové modely majú spoločnú úlohu. Majú nadviazať na úspechy predchádzajúcej verzie a zlákať aj zákazníkov, ktorí rozmýšľajú nad zariadeniami konkurencie. Prvým želiezkom v ohni bude mierne inovovaná verzia pôvodného Kindle Fire, ktorá ponesie označenie Fire SD. Inovácie sa nedotkli vzhľadu, ale udiali sa pod kapotou. Amazon tam totižto našiel dostatok miesta pre umiestnenie 1 GB operačnej pamäte a batérie s vyššou kapacitou. V ostatných parametroch sa novinka zhoduje s predchodcom. V čom sa však nový Kindle Fire SD bude od predchodcu líšiť je cena. Tú totižto Amazon v tomto prípade posunul až na hranicu príjemných 149 USD (116,40 €) a to už veru je slovo do boja. Jeho predaj sa v USA začne 14. septembra.

Amazon Kindle Fire HD 7 je strednou cestou medzi novou trojicou tabletov

Prím však bude hrať dvojica noviniek označovaná ako Amazon Kindle Fire HD. Menší 7“ model ponúkne IPS displej s rozlíšením 1 280 x 800 bodov, ktorý bude chrániť odolné sklíčko Gorilla Glass. Dvojjadrový procesor OMAP 4460 s taktom 1,2 GHz by mal poskytnúť dostatok výkonu pre bežné používanie. Náročnejších užívateľov, ktorí by si radi na novom Kindle Fire HD zahrali aj niektorú z nových hier poteší výkonný grafický čip  Pover VR 3D. Integrovaná batéria ponúka 11 hodín prevádzky a bežné porty microUSB, microHDMI a 3,5 mm audio konektor dopĺňa ešte aj integrácia technológie Bluetooth a Wi-Fi. Kindle Fire HD 7 by sa mal začať v USA predávať od 14. septembra, pričom cena verzie s integrovanou pamäťou o veľkosti 16 GB je 199 USD (155,42 €) a za Fire HD s 32 GB pamäte zaplatíte 249 USD (194,47 €).

Deväť palcový Amazon Kindle Fire HD 8,9 pre tých najnáročnejších

Posledným z novej trojice Amazon Kindle bude model Fire HD s 8,9“ displejom, ktorý ponúkne rovnako kvalitný IPS displej, ale s vyšším rozlíšením. To bude dosahovať 1 920 x 1 200 bodov. Výkonnejší bude aj procesor. Aj keď sa nejedná o žiadne „štvorjadro“, OMAP 4470 s dvomi jadrami a taktom 1,5 GHz ponúkne dostatok výkonu nielen na čítanie elektronických kníh. Rovnako ako v prípade menšieho modelu sa budete môcť tešiť na 11 hodín výdrže na jedno nabitie a dvojicu modelov s veľkosťou integrovanej pamäte 16 GB a 32 GB. Model s menšou pamäťou si budete môcť od 20. novembra v USA kúpiť za 299 USD (233,52 €). Za dvojnásobnú kapacitu pamäte zaplatíte 369 USD (288,19 €). Amazon Kindle Fire HD 8,9 bude dostupný aj vo verzii s podporou sietí LTE za 499 USD (389,72 €).

Sedempalcový Amazon Kindle Fire HD 7 bude asi najžiadanejším z trojice

Foto: Amazon