Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

mBank má skvelú mobilnú apku, už ste ju videli?

mBank má skvelú mobilnú apku, už ste ju videli?
Roman Calík
mBank má skvelú mobilnú apku, už ste ju videli?

mBank chce patriť v elektronickom bankovníctve k lídrom. Pomôcť má aj nová verzia bankovej aplikácie pre mobilné zariadenia dostupná už pre OS Android.

mBank aplikacia

Už dnes si môžete stiahnuť úplne novú mobilnú aplikáciu mBank SK 2.0, ktorú vyvinuli tak, že si jej používanie obľúbite. Výhodou je, že je jednoduchá a intuitívna. Rozhranie aplikácie patrí k najlepšie zvládnutým, aké sme kedy videli. Grafické rozhranie je totiž podobné internetovému bankovníctvu mBank. Pre prihlásenie a autorizáciu aplikácie vám postačí len PIN kód, takže je prihlásenie k vášmu účtu pomerne rýchle. Dokonca si niektoré funkcie aplikácie môžete užívať bez prihlásenia. Napríklad je tak možné skontrolovať si zostatok na vašom účte, čo môže byť v mnohých prípadoch veľká pomoc a najmä rýchle získanie potrebnej informácie.

mBank aplikacia mBank aplikacia

Vývoju aplikácie predchádzala podľa mBank dlhodobá analýza najčastejšie využívaných funkcií, mobilných scenárov a zvykov klientov. Z výskumu agentúry IPSOS preto vyplynulo, že až 56 % obyvateľov Slovenska, ktorí používajú internet, presne vie, čo je to mobilné bankovníctvo. Aktuálne mobilné bankovníctvo však využíva len 31% opýtaných. Zákazníci si z mobilu chcú najmä zistiť zostatok na účte, zadávať platby, mať možnosť skontrolovať si históriu platieb, vyhľadať najbližší bankomat alebo pobočku banky či previesť peniaze prostredníctvom mobilného čísla.

mBank aplikacia mBank aplikacia

Uvedené funkcie vyššie aplikácia ponúka, pohodlné je najmä odosielanie peňazí na telefónne číslo. Dokonca je možné zasielať peniaze na účet Facebooku, nemusíte tak vôbec poznať konkrétny účet príjemcu, aby ste mu peniaze zaslali. Nás zaujalo najmä inteligentné vyhľadávanie v aplikácii vďaka ktorému rýchlo nájdete platbu, ktorú ste v minulosti odoslali, podobne akoby ste vyhľadávali cez Google.

mBank aplikacia mBank aplikacia

Aplikácia je aktuálne dostupná pre zariadenia s OS Android, pričom počas januára 2015 pribudne podpora iOS a v priebehu roka 2015 je plánovaná aj podpora pre zariadenia s OS Windows Phone.

mBank aplikacia

„mBank uviedla prvú verziu svojej mobilnej aplikácie v roku 2011. Tá bola ešte vo formáte Mobilné bankovníctvo 1.0. S rozvojom chytrých mobilných telefónov sa však dramaticky zmenili možnosti ich využitia, preto teraz môžeme predstaviť druhú generáciu mobilného bankovníctva, ktorá je lepšia, pokiaľ ide o praktické použitie, rýchlosť a intuitívnosť. Veríme, že sa stane hitom plne pokrývajúcim potreby dnešných,  mobilných zákazníkov. Aplikáciu plánujeme priebežne vylepšovať a budeme prinášať novinky aj na základe spätnej väzby klientov,“ povedal Przemysław Kłobut, vedúci slovenskej organizačnej zložky mBank.

mBank aplikacia

Vedenie účtu zdarma

Výhodou mBank je aj vedenie účtu zdarma. Teraz sa však predstavitelia banky nechali počuť, že garantujú klientom mBank osobný účet a jeho základné služby navždy zadarmo. To platí pre súčasných aj budúcich klientov. Novinkou je jeden výber z bankomatu mesačne zadarmo a to už od 1. marca 2015. Pri aktívnom využívaní platobnej karty môžete získať bezplatne aj ďalšie tri výbery.

mBank aplikacia

Foto: TECHBOX, mBank