Matrix PowerWatch X – inteligentné hodinky napájané ľudským teplom

ZDROJ | Matrix Industries

Spoločnosť Matrix Industries v novembri 2016 zaujala laickú i odbornú verejnosť projektom hodiniek, ktoré boli napájané ľudským teplom. Na výstave CES 2018 predviedla PowerWatch X, vylepšenú verziu pôvodného modelu s viacerými novinkami.


Matrix PowerWatch X sú iné už na pohľad. Zmenený robustnejší dizajn však ukrýva podstatnú vlastnosť základného modelu. Napájanie prebytkovým ľudským teplom. To prináša výraznú výhodu oproti ostatným hodinkám, ktoré sú skôr či neskôr odkázané na pripojenie k sieti kvôli nabíjaniu.

ZDROJ | Matrix Industries

PowerWatch X rozmerovo trochu narástli, priemer majú 50 mm, hrúbku 13,5 mm a vážia od 60 do 70 gramov. Priemer displeja zostal na hodnote 1,2 palca. Hodinky je možné pripojiť k Android a iOS zariadeniam.

Pozrite siMatrix PowerWatch – nabíjačku potrebovať nebudete

Jedným z vylepšení PowerWatch X je odolnosť voči vode, ktorá sa z pôvodných 50 metrov zvýšila až na 200 metrov hĺbky. Ďalším je možnosť zobrazovania notifikácií z mobilného telefónu.

ZDROJ | Matrix Industries

Okrem toho, pochopiteľne, PowerWatch X sledujú a zobrazujú vašu dennú aktivitu. Spálené kalórie, prejdená vzdialenosť, kvalita spánku. Nechýba ani ukazovateľ energie, ktorú vaše telo naakumulovalo, a na ktorej hodinky bežia.

https://www.youtube.com/watch?v=q-fVyZSZxIw

Matrix PowerWatch X majú byť expedované v priebehu januára 2018 a už teraz je možné uskutočňovať predobjednávky. Na stránke výrobcu si ich môžete kúpiť za 249 $.

Pozrite siLunaR – inteligentné hodinky na solárny pohon

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojMatrix Industries

Komentáre k článku