Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Máte zaujímavý nápad? Seed Starter od SLSP vám ho pomôže zrealizovať

Máte zaujímavý nápad? Seed Starter od SLSP vám ho pomôže zrealizovať
Zdroj | SLSP
Tomáš Šmidák
Máte zaujímavý nápad? Seed Starter od SLSP vám ho pomôže zrealizovať
Zdroj | SLSP
Zdroj | SLSP

Určite ste už niekedy počuli o spoločnostiach ako Slido, GreenWay či Aeromobil. To všetko sú slovenské startupy, ktoré sa z inovatívnej myšlienky, premenili na miliónové spoločnosti. Na rozdiel od ostatných európskych krajín však v podpore podnikania výrazne zaostávame.

V Estónsku, ktoré je dlhodobo lídrom v oblasti financovania a podpory startupov, je výška investície v prepočte na obyvateľa takmer 2 000 €. Na Slovensku je to necelých 30 €. Viac ako my investujú aj Ukrajinci, Rumuni či Maďari.

Slovenská sporiteľňa sa preto rozhodla spustiť inovatívny program, ktorým by chcela pomôcť začínajúcim podnikateľom naštartovať a dlhodobo udržať ich biznis.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ide o prvý corporate venture capital program na podporu startupov na Slovensku. Má názov Seed Starter a za svoje hlavné ciele si dáva vybudovať na Slovensku lepšie prostredie pre tvorbu startupu a tiež posilniť startupové prostredie. Pre začínajúcich podnikateľov budú dostupné bootcampy, rôzne akcie či networking.

Okrem toho Seed Starter spúšťa s USMAC a Unicorn Attacks aj unikátny program, ktorý zaistí startupom z Česka aj Slovenska dvojmesačný akceleračný program s individualizovaným mentoringom, stretávaním s US investormi a potenciálnymi obchodnými partnermi, a ktorá vyvrcholí dvojtýždňovou cestou do Silicon Valley.

Program funguje v Českej republike už viac ako tri roky a počas svojej existencie zainvestoval do startupov v Česku približne 4 milióny eur. Medzi najúspešnejšie podporené startupy patrí aplikácia PalmApp, ktorá umožňuje okamžitý prístup k peniazom z výplaty vopred, za už odpracované hodiny. Chce tak obmedziť krátkodobé pôžičky zamestnancov, ktoré sú nevýhodné a zaťažujúce.

Slovenská sporiteľňa zároveň už viac ako sedem rokov podporuje začínajúcich podnikateľov a zafinancovala už približne 800 nápadov. Podporené nápady sa zároveň snaží prepoijť do prostredia banky, ponúknuť ich svojim klientom či pomôcť im s go-to-market fázou. Ak by ste mali záujem prihlásiť sa do Seed Starteru, môžete tak urobiť na tejto stránke.