Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Máte doma 8,25-metrovú stenu na telku od LG?

Máte doma 8,25-metrovú stenu na telku od LG?
Zdroj | LG
Richard Pliešovský
Máte doma 8,25-metrovú stenu na telku od LG?
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Ak je pre vás veľkosť uhlopriečky dôležitá, určite vás pre nedávnom oslovil televízor The Wall od Samsungu. LG na krok konkurencie odpovedá novinkou a uvádza na trh prvé displeje s technológiou Direct-View LED.

Nové modely sú určené na domáce, nie priemyslové využívanie, aj keď je nutná odborná inštalácia. DVLED displeje majú od 2 miliónov do 33 miliónov samostatných LED diód, v závislosti od veľkosti obrazovky a rozlíšenia. To sa pohybuje od 2K, cez 4K až po 8K UHD. Technológia umožňuje aj ďalšie konfigurácie, napríklad Dual2K či Dual4K UltraStretch. Náročný používateľ si vyskladá z dvoch takýchto „televízorov“ aj pomer strán 32 : 9.

Zdroj | LG

LG uvádza, že jeho technológia DVLED sa zásadne líši od LED TV, ktoré sú v skutočnosti LCD televízormi s LED podsvietením na zlepšenie jasu. Obraz tvorený na DVLED sa vytvára priamo miniatúrnymi LED a vďaka tomu poskytujú podstatne lepší kontrastný pomer a jas.

Pozrite si

LG predstavilo 48“ herný displej, ktorý sa dokáže ohnúť „na povel“

Najväčšiu uhlopriečku vám prinesie 8K UHD, je to spomínaných 8,25 metrov, čo je neskutočných 325 palcov! V prípade ak máte len menšiu rezidenciu, sú k dispozícii aj menšie veľkosti, začínajú na 108 palcoch.

Technológia displeja je navrhnutá tak, aby vydržal minimálne 10 rokov nepretržitého pozerania.

Displeje LG DVLED Extreme budú k dispozícii výlučne prostredníctvom špeciálneho programu, ktorého súčasťou je odborná inštalácia u vás doma. Vzhľadom na technickú náročnosť si takýto displej v obchodnom dome nekúpite.

Pozrite si

Mini LED TV nie je microLED TV, je medzi nimi obrovský rozdiel

Systém beží na webOS od LG, má 4-jadrový procesor, ktorý poskytne dostatok výkonu na prehrávanie obsahu aj s maximálnym rozlíšením z externých zdrojov, vstavaného prehrávača médií alebo dekodéra na streamovanie videa.

Zdroj | LG

Vybrané ovládače a aplikácie zaberajú až 3,6 GB priestoru na disku. Domáce kino sa dokáže bezproblémovo integrovať so všetkými bežnými AV systémami, spĺňa tiež štandard Crestron Connected. Diaľkové ovládanie má (vraj) mimoriadne prívetivé používateľské rozhranie.

LG si dalo záležať nielen na kvalite samotného zariadenia. Keďže nejde práve o lacný produkt, jednotlivé diely sú starostlivo zabalené v leteckých puzdrách ATA.

Zdroj | LG

Čo nepoznáme je cena. Tá bude veľmi individuálna a dozviete sa ju až počas objednávky. LG totiž každý takýto systém vyrába na mieru. Samozrejme, náklady budú pre bežného používateľa obrovské. LG odhaduje, že inštalácia, záruka, kontrola systému každých 6 mesiacov a podpora vás vyjde na 30 000 dolárov. Za samotný LG DVLED Extreme Home Cinema Display zaplatíte oveľa viac.

Zdroj