Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

MasterCard má mobilné platenie nielen na webe, ale i v kamenných obchodoch

MasterCard má mobilné platenie nielen na webe, ale i v kamenných obchodoch
PR článok
MasterCard má mobilné platenie nielen na webe, ale i v kamenných obchodoch

MasterCard Europe a Wincor Nixdorf prináša unikátne platenie prostredníctvom aplikácie MasterCard Mobile/MasterPass. Tá dnes umožňuje jednoduché platenie prostredníctvom mobilného telefónu v približne 6.000 e-shopoch na Slovensku a v Českej republike. Spoločnosť MasterCard chce možnosti platenia rozšíriť aj do kamenných obchodov, kde bude aplikáciu možné použiť na samoobslužných termináloch, bankomatoch, výdajných automatoch a v doprave.

MasterCard Mobile

Užitočná aplikácia MasterCard Mobile/MasterPass

Každý, kto chce jednoduché a bezpečné platenie prostredníctvom smartfónu s aplikáciou MasterCard Mobile vyskúšať, si ju môže zadarmo stiahnuť na Google Play a App Store. Pre aktivovanie aplikácie je potrebné uviesť telefónne číslo, na ktoré príde SMS správa s aktivačným kódom, nastaviť šesťmiestny mPIN, ktorý chráni aplikáciu proti zneužitiu a zaregistrovať si svoje platobné karty. Nahrať je možné všetky platobné karty nezávisle od vydávajúcej banky.

Držitelia kariet platia pomocou MasterCard Mobile viac ako pol roka. Tisíce Slovákov už tak pri platbe v internetových obchodoch nikde neuvádza žiadne údaje a platba sa potvrdzuje zvoleným heslom priamo na displeji mobilného telefónu,“ hovorí Richard Walitza, viceprezident pre rozvoj mobilných platieb a inovácií MasterCard Europe pre Slovensko, ČR a Rakúsko, a dodáva: „testujeme ďalšiu novinku, kedy bude možné platiť na tzv. samoobslužných termináloch jednoduchým naskenovaním QR kódu z displeja pokladničného terminálu alebo bezkontaktnou technológiou NFC.“

Akceptácia platieb prostredníctvom MasterCard Mobile prináša výhody aj obchodníkom. Získajú tak rozšírenie obchodnej siete a nových zákazníkov, bezpečný spôsob garantovaných platieb a zníženie nákladov.

MasterCard Mobile

Platby bude možné prijímať nielen na samoobslužných termináloch, ale kedykoľvek a kdekoľvek bez toho, aby bolo potrebné inštalovať nové terminály. Stačí stiahnuť SmartPOS aplikáciu na smartphone alebo tablet obchodníka. Tento inovatívny systém platieb priláka nových zákazníkov, ktorí preferujú rýchle a pohodlné nakupovanie. Hodí sa pre platby malých súm aj tam, kde by bol terminál drahý,“ doplnil Richard Walitza.

Aplikáciu MasterCard Mobile už využívajú desiatky tisícov užívateľov, ak sa vám aplikácia páči, hlasujte za ňu v ankete TECHBOX roka 2014 v kategórii TECHBOX INOVÁCIA ROKA 2014.

Techbox roka 2014 logo

Foto: TECHBOX, MasterCard