Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Marek Greško a Róbert Dusík - Dopyt po IT freelanceroch na Slovensku rastie

Marek Greško a Róbert Dusík - Dopyt po IT freelanceroch na Slovensku rastie
TECHBOX
Marek Greško a Róbert Dusík - Dopyt po IT freelanceroch na Slovensku rastie

Priatelia máme pre vás nový diel TECHTALKS, tentokrát s Marekom Greškom a Róbertom Dusíkom z TITANS freelancers. Rozprávali sme sa o tom, prečo dopyt po IT freelanceroch na Slovensku rastie a aká je budúcnosť freelancingu.

Marek Greško a Róbert Dusík založili TITANS freelancers, lídra v IT OUTSOURCINGu na Slovensku, kde freelancerom ponúkajú projekty, ktorými sa neboja pochváliť. Spolupracujú s viac ako 300 globálnymi spoločnosťami na Slovensku a v zahraničí.

Marek Greško, CEO TITANS freelancers, má za sebou viac ako 10 rokov praxe v oblasti analýzy, vývoja SW a niekoľkoročné skúsenosti s vedením tímu vrátane projektového manažmentu. Podieľal sa na významných IT projektoch v nadnárodných finančných a telekomunikačných spoločnostiach v Čechách a na Slovensku. Dnes, ako spoluzakladateľ, pôsobí na riadiacej pozícii v TITANS freelancers.

Róbert Dusík, FOUNDER/MANAGING PARTNER v TITANS freelancers, pracoval takmer 6 rokov vo Viedni ako IT freelancer – Softvérový inžinier – pre jedného z najvýznamnejších hráčov na svetovom poisťovacom a finančnom trhu. Okrem samotného developmentu funkčných častí doposiaľ najväčšieho poistného systému spoločnosti zastrešoval proces aplikačnej správy, analýzy a optimalizácie systémových databáz vrátane komunikácie s ostatnými IT zložkami projektového tímu. Dnes, ako spoluzakladateľ, pôsobí na riadiacej pozícii v TITANS freelancers.

Pandémia bola pre nich ako voda na mlyn. Celý trh sa ešte viac naštartoval. IT freelancing na Slovensku tak prešiel výrazným vývojom. Ako vyzerá dnes a aká budúcnosť ho čaká? Rozprávali sme sa aj o tom, o akých IT freelancerov je najväčší záujem, ale aj, prečo práve cez TITANS freelancers nájdete ponuky, ktoré stoja za to a oplatí sa na ne reagovať čo najskôr. Ak sa chcete pridať k TITANOM, stačí ísť na stránku TITANS.SK.

TECHTALKS by TECHBOX už aj s najnovším dielom s Marekom Greškom a Róbertom Dusíkom z TITANS freelancers, nájdete aj na Apple Podcastoch či Google Podcasts. Samozrejmosťou je Spotify, no nechýbajú ani ďalšie obľúbené platformy ako Pocket Casts, RadioPublic, Breaker a Anchor. Môžete si tak vybrať podľa aplikácie, ktorú najradšej na podcasty používate.