Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Marantz SR8012 - Nová vlajková loď v AV prijímačoch

Marantz SR8012 - Nová vlajková loď v AV prijímačoch
Zdroj | Marantz
Juraj Procházka
Marantz SR8012 - Nová vlajková loď v AV prijímačoch
Zdroj | Marantz
Zdroj | Marantz

Marantz SR8012 s 11.2-kanálovým zosilňovačom, ôsmimi HDMI vstupmi, podporou multiroom prenosu HEOS a sieťového streamingu sa stane viac, než len centrom domáceho kina.

Pozrite si

Marantz – legendárna značka stále na vrchole

Pridaním bezdrôtových reproduktorov z neho môžete jednoducho stvoriť srdce hudobného systému pre celý dom. SR8012 zvláda najnovšie formáty pôsobivého priestorového 3D zvuku prostredníctvom Dolby Atmos v konfigurácii až 7.1.4 kanálov, DTS:X a Auro 3D. Zosilňovač je schopný pumpovať do každého z 11 kanálov výkon 205 wattov, čo vytvorí impozantnú zvukovú scénu pri náročných akčných scénach, aj pri počúvaní hudby.

Zdroj | Marantz

Dizajn prijímača nesie rukopis značky. Mierne skosené hrany a jednoduchosť čelného panelu s centrálnym kruhovým displejom s hviezdou a aurou modrého kruhu  spolu s dvoma masívnymi gombíkmi voliča vstupov a ovládača hlasitosti po stranách sú pre zosilňovače a AV prijímače Marantz typické. Ovládacie prvky však na prednom paneli nechýbajú, len sú ukryté pod otvárateľným krytom.

Pozrite si

Marantz M-CR611 Silver Gold – all-in-one systém pre náročných

Okrem viacsmerového tlačidla na pohyb v menu sa tu nachádza hlavný displej zariadenia a súbor tlačidiel. Pomocou nich a menu dokážete priamo na prístroji nastaviť všetky funkcie AVR vrátane výberu režimu a aktivácie posluchových zón. Pohodlnejšie však bude využiť diaľkový ovládač, alebo aplikáciu Marantz AVR Remote App. Pre praktickú konektivitu slúži sada predných vstupov v zostave audio, digitálny optický, USB, HDMI a kompozitný. Všetky ostatné vstupy a výstupy sú umiestnené na zadnom paneli prijímača.

Zdroj | Marantz

SR8012 využíva medené šasi prevzaté z Hi-Fi modelov referenčnej triedy. Kvalitné napájanie zaisťuje masívny toroidný transformátor pre mechanické vyváženie prijímača umiestnený v strede a kvalitné filtračné kondenzátory. Obvodové riešenie obsahuje prvotriedne audio komponenty pre detailné spracovanie signálu, zosilňovače sú postavené na moduloch Marantz HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module).

Pozrite si

Marantz 10 Series – prémiové audio pre fajnšmekrov

AV prijímač SR8012 je pochopiteľne stavaný na spracovanie obrazu s veľmi vysokým rozlíšením. Jeho 8 HDMI vstupov a 3 výstupy podporujú najnovšie štandardy HDMI a HDCP pre video s rozlíšením 4K Ultra HD 60 Hz, subvzorkovanie 4:4:4 Pure Color, HDR (aj Dolby Vision, HLG), formát videa 21:9, 3D zobrazenie a BT.2020 prechod. Komplexné spracovanie signálu vykonáva štvorica signálnych procesorov SHARC. Vďaka tejto výzbroji vás nič neprekvapí dnes, ani o pár rokov.

Zdroj | Marantz

Rovnako nadupaná je aj zvuková sekcia. Dokáže dekódovať bezstratové súbory ALAC, FLAC a WAV so vzorkovaním 24 bitov/192 kHz. Cez port USB na prednom paneli a zo sieťových zdrojov zvládne tiež prehrávanie súborov DSD 2,8 MHz a 5,6 MHz. Môžete si tak užívať najlepšie hi-res audio, ale aj obľúbené skladby zo svojho mobilného zariadenia cez bezdrôtové pripojenie Apple AirPlay, alebo Bluetooth.

Jednoduchú a presnú konfiguráciu a optimalizáciu miestnosti z hľadiska akustických pomerov zvládnete vďaka súboru funkcií Audyssey MultEQ XT32, LFC, Sub EQ HT, Dynamic Volume a DynamicEQ. Ak vás táto novinka zaujala, prijímač bude k dispozícii v dvoch klasických marantzovských prevedeniach – čiernej a strieborno-zlatej farbe a objaví sa na vianočnom trhu za očakávaných 2 999,00 €.