Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Marantz dvíha latku s prvým 13.2 kanálovým Ultra HD AV predzosilňovačom

Marantz dvíha latku s prvým 13.2 kanálovým Ultra HD AV predzosilňovačom
Zdroj | Marantz
Juraj Procházka
Marantz dvíha latku s prvým 13.2 kanálovým Ultra HD AV predzosilňovačom
Zdroj | Marantz
Zdroj | Marantz

Známy japonský výrobca Hi-Fi techniky Marantz uvádza na trh svoj prvý 13.2-kanálový AV predzosilňovač AV8805. Nejde pritom len o premiéru v rámci značky, ale aj svetový unikát.

AV8805 je totiž prvým 13.2-kanálovým Full 4K Ultra HD sieťovým AV predzosilňovačom s bezdrôtovou multiroom konektivitou HEOS. Svoju hudbu môžete pri ňom (po aktualizácii firmvéru) navyše riadiť pomocou hlasových príkazov Amazon Alexa.

Pozrite si

Marantz SR8012 – Nová vlajková loď v AV prijímačoch

Viackanálový AV procesor a predzosilňovač Marantz AV8805 je určený pre všetkých, ktorí hľadajú perfektný zážitok z domácej zábavy. Keďže tento multimediálny systém nemá výkonový stupeň, je navrhnutý pre použitie s kvalitným externým zosilňovačom, alebo s aktívnymi reproduktormi. Zaujímavou voľbou sú napríklad aktívne reproduktory Klipsch Reference Premiere.

Zdroj | Marantz

Marantz AV8805 zvláda všetky zvukové formáty vo vysokom rozlíšení a vytvára výnimočnú kvalitu priestorového zvuku, vrátane dekódovania najnovších formátov 3D zvuku ako Dolby Atmos, DTS: X a Auro 3D. Podpora Auro 3D bude pridaná taktiež prostredníctvom budúcej bezplatnej aktualizácie firmvéru.

Dizajn a konštrukcia

AV8805 spracuje až 13.2 kanálov, pričom pre všetky kanály využíva samostatné moduly Marantz Hyper Dynamic Amplifier (HDAM), aj bezdrôtové multi-room audio HEOS, ktoré umožní bezproblémovo ozvučiť celú domácnosť.

Spolu až osem 32-bitových stereo DA prevodníkov AK4490 špičkovej triedy umožňuje AV8805 dosiahnuť optimálnu zvukovú vernosť.

Dizajn vychádza z typickej formy AVR a ďalších komponentov Marantz, keď prednému panelu dominujú dva robustné otočné ovládače pre nastavenie hlasitosti a voľbu vstupov, s ikonickým kruhovým info displejom s modro podsvieteným prstencom.

Zdroj | Marantz

Hlavný displej spolu s väčšinou ovládacích prvkov je umiestnený pod sklopným krytom, kde nájdeme aj štvorsmerový ovládač, USB a HDMI vstup a konektor na pripojenie slúchadiel. Všetky ostatné konektory sú umiestnené na zadnom paneli.

Pozrite si

Marantz M-CR611 Silver Gold – all-in-one systém pre náročných

Vysoko tuhé šasi, ktoré nesie dosky s obvodmi prenášajúcimi jemné zvukové signály, je zárukou proti nežiaducim mikrofonickým efektom, ktoré by mohli vyvolávať mechanické vibrácie. Zdroj obsahuje robustný toroidný transformátor, napájajúci veľké filtračné kondenzátory.

Zdroj | Marantz

Medené pokovovanie hlavného šasi zaručuje dokonalé uzemnenie v každom bode a výrazne zlepšuje pomer signál/šum. Zariadenie používa spolu 17 dosiek s modulmi HDAM pre dosiahnutie najlepšieho oddelenia kanálov. Celú elektroniku zastrešuje ťažký trojdielny vrchný kryt.

Funkcie a konektivita

AV8805 disponuje bohatou ponukou výstupov, takže voľba výkonového zosilňovača môže byť dosť široká. K dispozícii je 15.2 vyvážených XLR výstupov, ako aj 15.2 RCA výstupov predzosilňovača, pričom dva z nich sú vždy vyhradené pre subwoofery.

Ostatné pokrývajú jeden centrálny a po dva predné, priestorové a zadné priestorové kanály a štyri páry horných kanálov. Milovníci platní tu nájdu tiež vstup pre pripojenie MM prenosky.

Zdroj | Marantz

Zdroje videa majú prichystaných 7 HDMI vstupov plus 1 vpredu a 3 HDMI výstupy, z toho 1 pre samostatnú zónu. Podstatne väčšie je zastúpenie konektivity pre zdroje audia. Okrem vstupu pre gramofón je k dispozícii 7 analógových vstupov, po dva digitálne optické a koaxiálne a 7.1 multikanálový vstup.

Okrem toho vďaka bezdrôtovému pripojeniu Wi-Fi a Bluetooth sa môže AV8805 stať základom kompletného bezdrôtového multi-room systému a môžete si užívať aj streaming z obľúbených služieb. Podporované sú Spotify, Internetové rádiá TuneIn, Amazon Prime Music, JUKE, Soundcloud, TIDAL, Napster, Deezer a Apple Airplay.

Po aktualizácii firmvéru pribudne aj funkcia Alexa Smart Home Skill od Amazonu pre hlasové ovládanie zariadení.

Správne nastavenie ekvalizácie zvuku vzhľadom na vlastnosti konkrétnej miestnosti môže byť pri takom vysokom počte kanálov celkom slušný problém. Neplatí to však pre Marantz AV8805, keďže je vybavený technológiami Audyssey MultEQ XT32, LFC, Sub EQ HT, Dynamic Volume a Dynamic EQ pre optimalizáciu akustického priestoru.

Pozrite si

Marantz 10 Series – prémiové audio pre fajnšmekrov

Sekcia videa s rozlíšením 4K je pripravená pre najnovšie špecifikácie HDMI a HDCP 2.2 na všetkých ôsmich HDMI vstupoch. Podpora rozšíreného zvukového spätného kanálu (eARC) príde takisto s aktualizáciou firmvéru.

Zdroj | Marantz

Pre kompatibilitu diaľkového ovládania s inými komponentmi v systéme domáceho kina je AV8805 vybavený infračerveným diaľkovým ovládačom a výstup na zadnom paneli spolu s dvojicou spúšťacích výstupov 12V umožní aj ovládanie zariadení v inej miestnosti.

AV8805 je však pripravený aj na integráciu so systémami domácej automatizácie (sériový port RS-232C s certifikáciou Crestron Connected), pre ktoré sa dnes používa populárne označenie inteligentný dom. Pre tieto účely disponuje aj ovládaním cez IP.

Marantz AV8805 bude k dispozícii v čiernom prevedení koncom marca 2018 za cenu 3 999 €. Ďalšie informácie o produktoch Marantz nájdete na stránkach distribútora, spoločnosti BIS audio.

Zdroj