Mapy Google vám po novom umožnia premenovať ulice a dokresliť chýbajúce cesty

ZDROJ | Google

Ak máte vo svojom okolí cestu, ktorú Mapy Google nepoznajú, prípadne ulicu, ktorú má Google evidovanú so zlým názvom, takúto chybu už nemusíte nahlasovať podpore mapovej služby. Po novom Mapy Google môžete kreovať aj vo vašom prehliadači.

Mapy Google sú z roka na rok komplexnejšie a dokonca aj napriek pandémii čoraz populárnejšie. Hoci navonok pôsobia ako pomerne uzavretá služba, v skutočnosti sa o ich aktuálnosť a presnosť z veľkej miery stará komunita „miestnych sprievodcov“, ktorej súčasťou sa môže stať ktokoľvek s účtom Google. Po novom vám tento účet postačí aj na úpravu mapových podkladov.

Desktopová verzia služby Mapy Google dostala dlho očakávaný editor ciest. Ak narazíte na cestu, ktorá v tejto službe nie je, alebo je zakreslená nesprávne, s nesprávnym smerovaním alebo nesprávnym názvom, v ľavom paneli stačí kliknúť na položku „Edit the map“ a následne zvoliť možnosť „Missing Road“.

Google má túto novinku sprístupniť vo viac ako 80 krajinách sveta v nasledujúcich mesiacoch. Obmedzená forma tejto úpravy je v mapách dostupná už aj dnes, neumožňuje však priamy zákres ciest do mapy a v tejto chvíli jej chýba aj preklad do slovenčiny.

Pozrite siGoogle oslavuje 10. narodeniny Chrome OS aktualizáciou s mnohými novinkami

Google sa pri výraznejšom otváraní služby komunite nezastavil iba pri úprave ciest. Službu totiž obohacuje aj o aktualizácie miest, ktoré vám umožnia doplniť informácie o reštaurácii, kaviarni, hoteli či inom verejnom mieste pomocou fotografií. Tieto doplnkové informácie v podobe fotografií bolo doteraz možné k miestam pridávať iba spolu s recenziami.

ZDROJ | Google

Fotky od miestnych sprievodcov a ostatných návštevníkov vám môžu prezradiť napríklad to, či máte na danom mieste očakávať problémy s parkovaním, prípadne či sa dá v danom podniku v letných mesiacoch sedieť aj vonku. Fotografické aktualizácie dorazia do aplikácie v najbližších týždňoch.

Pozrite siŠtát chce nakúpiť státisíce 100-eurových tabletov pre seniorov

V Spojených štátoch navyše Google spúšťa svoj prvý národný „Local Love challenge“, teda výzvu, v rámci ktorej Google vyzýva používateľov tejto služby k aktualizácii informácií či ohodnoteniu minimálne 100 000 miestnych podnikov. Google chce touto cestou podporiť miestne rodinné podniky zasiahnuté nepriaznivou ekonomickou situáciou počas pandémie COVID-19. Do výzvy sa zatiaľ môžu zapojiť iba používatelia aplikácie Google Maps pre Android.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku