Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Mali sme v rukách Samsung Galaxy A5 a A3 (2017). Vydarili sa?

Mali sme v rukách Samsung Galaxy A5 a A3 (2017). Vydarili sa?
Roman Calík
Mali sme v rukách Samsung Galaxy A5 a A3 (2017). Vydarili sa?

Samsung nám dnes na Slovensku ukázal najnovšie smartfóny Samsung Galaxy A3 a A5 vo verzii 2017. Prekvapí vás bohatá výbava, špičkové spracovanie a dokonca aj priaznivá cena.

Pozrite si

Samsung Galaxy A5 (2017): Always On displej a IP68

https://www.youtube.com/watch?v=UCq6iyvJcBw

Už budúci týždeň, presne 3. februára 2017 sa u nás začnú predávať smartfóny Galaxy A3 a A5 novej generácie s označením 2017. Žiaľ najväčší model Samsung Galaxy A7 na Slovensko opäť nedorazí. V porovnaní s minulou generáciou ide o výrazné vylepšenie smartfónov.

Asi najpraktickejšou novinkou pre budúcich majiteľov je podpora krytia IP68. Smartfóny sú tak prachu a vode odolné. Smartfóny totiž vydržia 30 minút vo vode v hĺbke maximálne 1,5 metra. Môžete si tak napríklad vytvárať fotografie aj vo vode. Z vlastných skúseností vieme, že vydržia aj dlhší čas aj väčšiu hĺbku, samozrejme pri prípadnej reklamácii by ste pravdepodobne neuspeli.

Pozrite si

Samsung Galaxy A3 (2017): celkom vydarený upgrade s vylepšeniami

Poteší aj dizajn, ktorý až extrémne pripomína dizajn súčasnej vlajkovej lode Samsung Galaxy S7. Poteší vás tak kovové telo, ale i sklo na prednej či zadnej strane a rovnako zakrivené bočné hrany zadnej časti, vďaka čomu sa smartfóny lepšie držia v rukách.

Samsung upozorňuje najmä na fotoaparáty. V A5-ke (2017) totiž máte 16 Mpx PDAF snímač s clonou f/1,9, čiže vytvoríte s ním pekné fotografie aj v horších svetelných podmienkach. Fotoaparát sa tak výraznejšie približuje modelu S7 a S7 edge, čo je obrovskou výhodou.

Model A5 (2017) dokonca ponúkne 16 Mpx FF snímač aj vpredu, pre selfie fotografie. Model A3 (2017) má pritom 13 Mpx hlavný fotoaparát. Zaujímavá je možnosť tzv. plávajúceho tlačidla fotoaparátu, ktoré si môžete umiestniť kdekoľvek na displeji smartfónu. Vďaka tomu nemusíte krkolomne držať smartfón pri fotení niektorých kompozícií.

K dispozícii je aj množstvo filtrov, ktoré je možné aplikovať priamo pri fotografovaní. Fotografie tak nie je nutné dodatočne upravovať.

Poteší aj slot na pamäťové karty, pričom internú 16 GB pamäť v prípade Galaxy A3 (2017) alebo 32 GB  pamäť modelu Galaxy A5 (2017) rozšírite o ďalších max. 256 GB. Pamäť RAM väčšieho modelu je pritom 3 GB. Na Slovensku sa však nebudú oficiálne predávať verzie s podporou viacerých SIM kariet.

Z vlajkovej lode S7 a S7 edge si novinky prevzali aj Always On Displej. Ten vám umožní zobraziť notifikácie aj pri vypnutej obrazovke.

Zaujímavosťou je aj USB-C konektor. Samsung tak naplno začína upúšťať od klasického microUSB konektora a takmer s istotou môžeme napísať, že tomu nebude inak ani pri najbližšej novinke Galaxy S8. Audio konektor však na tele A-čkovej série zostal.

Pozrite si detailnejšie Samsung Galaxy A5 (2017), ktorý sme mali k dispozícii v plnom predajnom balení. V ňom nechýbajú ani slúchadlá a samozrejme USB-C nabíjací kábel.

Zaujímavosťou noviniek je aj to, že fotoaparát je plne zapustený do tela smartfónov. Úprimne, už sme si zvykli na vystupujúci fotoaparát a vôbec nám neprekáža.

Porovnanie A5 (2017) vs. S7

Určite je však zaujímavé porovnanie väčšej z noviniek Samsung Galaxy A5 (2017) práve so smartfónom Samsung Galaxy S7 (na porovnávajúcich fotografiách v čiernej farbe). Budete prekvapení, ako sa podobajú!

Obe novinky série A (2017) prídu na náš trh v štyroch farebných verziách. Tie si môžete pozrieť v plnej kráse na nasledujúcich fotografiách, kde sme si tentokrát zobrali do rúk menší z modelov, Galaxy A3 (2017).

 

Menší model Samsung Galaxy A3 (2017) ponúkne 4,7-palcový displej a slabšiu 2 350 mAh batériu. Nechýba mu však integrovaná čítačka odtlačkov prstov.

Samsung Galaxy A3 (2017) vs. Galaxy A5 (2017)

A na záver nášho živého zoznámenia samozrejme ponúkame aj fotografie oboch nových smartfónov vedľa seba. Väčší A5 (2017) má 5,2-palcový displej.

Ako sa vám páčia novinky? Prvý dojem z nich máme v redakcii veľmi dobrý, až sa zamýšľame nad osudom drahšieho modelu Samsung Galaxy S7, z ktorého si najmä väčší model A5 (2017) zobral takmer všetko.

Zdroj