Reklama

Samsung hodinky nie sú zďaleka tak bezpečné

Viktor Šmidák

Operačný systém Tizen za ktorým stojí Samsung má problém. Zariadenia fungujúce na tejto platforme môžu trpieť únikom dát.

Samsung okrem používania populárneho Androidu spolieha i na systém z vlastnej dielne. Tým je Tizen a Kórejčania ho používajú v hodinkách, inteligentných televízoroch či dokonca niekoľkých smartfónoch.

Na bezpečnostné chyby práve Tizenu prišiel izraelský bezpečnostný analytik. V operačnej systéme nenašiel jednu dôležitú chybu, ale hneď 30. Ďalej tvrdí, že pomocou ktorejkoľvek tejto bezpečnostnej diery by zariadenie vedel ovládať.

Príkladom je i bezpečnostná chyba v TizenStore, ktorá umožňuje hekerom nabúrať sa do imaginárneho obchodu a vložiť doň infikované aplikácie.

Podľa samotného Samsungu operačný systém Tizen funguje až na 30 miliónoch zariadení. Medzi najznámejšie bude pravdepodobne patriť séria inteligentných hodiniek Gear S.

Je len otázkou času, kedy začne Samsung tento problém aj reálne riešiť. Nakoľko naň ale už bol upozornený, čas by sa mal radikálne skrátiť. Ak však chce spoločnosť vo využívaní TIzenu pokračovať, bude musieť poriadne zapracovať na jeho budúcich verziách.

K problému sa vyjadril aj samotný Samsung: „Samsung Electronics berie bezpečnosť a ochranu osobných údajov veľmi vážne. Pravidelne kontrolujeme naše systémy, a keď existuje vážna potenciálna zraniteľnosť, okamžite pristupujeme k vyšetrovaniu a vyriešeniu situácie.

Neustále robíme aktualizácie softvéru pre spotrebiteľov s cieľom chrániť ich produkty. Sme plne odhodlaní spolupracovať s pánom Amihaiom Neidermanom na zmiernení prípadných slabín. Prostredníctvom nášho Bug Bounty programu a interných bezpečnostných opatrení sa spoločnosť Samsung snaží neustále naprávať akékoľvek nedostatky, ktoré by sa mohli objaviť.“

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.