Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lumos! Smart domácnosť budete môcť čoskoro ovládať aj čarovným prútikom

Lumos! Smart domácnosť budete môcť čoskoro ovládať aj čarovným prútikom
Zdroj | Warner Bros. Entertainment
Zdroj | Warner Bros. Entertainment
Stanislav Vinc
Lumos! Smart domácnosť budete môcť čoskoro ovládať aj čarovným prútikom
Zdroj | Warner Bros. Entertainment
Zdroj | Warner Bros. Entertainment

Zrejme každý fanúšik sveta Harryho Pottera v istom bode svojho života túžil, že mu domov dorazí list z Rokfortu, alebo si minimálne bude môcť vyskúšať aspoň niektoré čary z tejto svetoznámej série kníh, filmov a hier.

Najbližšie k tomuto snu sa bude môcť každý „potterhead“ priblížiť vďaka pripravovanému prútiku Magic Caster Wand. Pomocou kúziel ako „Lumos“, „Nox“ či „Incendio“ vám totiž tento prútik umožní ovládať smart žiarovky, televízory, reproduktory či smartfóny a tablety.

Obsah pokračuje pod reklamou

Jednotlivé kúzla sa bude možné naučiť prostredníctvom aplikácie pre Android a iOS, s ktorou si je prútik možné spárovať. V propagačnom videu možno vidieť napr. aj kúzlo „Ascendio“, ktoré použil Harry v štvrtom dieli na rýchle vystúpanie z hlbín Čierneho jazera, ako aj slávne „Wingardium Leviosa“, ktorého efekt v smart domácnosti je zatiaľ záhadou.

Ak sa k jednému smartfónu/tabletu pripoja dve čarovné prútiky, zorganizovať si bude možné virtuálny čarodejnícky duel. Odomknúť si bude možné viac ako 50 kúziel a vzájomnými súbojmi si zbierať body a navyšovať si tak osobnú úroveň.

Harry Potter: Magic Caster Wand si bude rozumieť so smart žiarovkami LIFX a Philips HUE, Bluetooth reproduktormi, multimediálnymi krabičkami Apple TV a Fire TV a napokon smartfónmi a tabletmi s operačnými systémami Android a iOS. Zoznam kompatibilných zariadení sa má postupne rozrastať.

Prútikov plánuje Warner Bros. vydať niekoľko s rôznymi dizajnmi, pričom niektoré z nich budú dostupné exkluzívne iba pre členov Harry Potter Fan Klubu. Všetky prútiky však budú po hardvérovej stránke identické, vybavené budú nabíjateľnou batériou, LED svetlom, pohybovým senzorom, dotykovým ovládaním, haptickou odozvou a bezdrôtovou konektivitou.

Zlou správou pre fanúšikov v našich končinách je, že Harry Potter: Magic Caster Wand bude oficiálne v predaji iba v Spojených štátoch a Spojenom kráľovstve. Veríme však, že prútik si tu svojich čarodejníkov nájde a nebude ho problém na Slovensko a Česko objednať alebo doniesť zo zahraničia. Neexistuje totiž dôvod, prečo by nemal fungovať aj u nás.