Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Logitech predstavil hernú konzolu do vrecka. Presvedčí vás o kúpe?

Logitech predstavil hernú konzolu do vrecka. Presvedčí vás o kúpe?
Zdroj | Logitech
Michal Sobek
Logitech predstavil hernú konzolu do vrecka. Presvedčí vás o kúpe?
Zdroj | Logitech
Zdroj | Logitech

Spoločnosť Logitech predstavila hernú konzolu pre mobilných hráčov. G Cloud Gaming Handheld dorazí už budúci mesiac a ani cena nebude prestrelená. Dokáže vás konzola zaujať?

Logitech G Cloud Gaming Handheld je menej široký ako Steam Deck a Nintendo Switch a váži iba 463 gramov. Je to síce o niečo viac ako Nintendo, ale ľahší ako zariadenie od Steamu. Konkrétne rozmery sú 256,84 x 117,21 x 32,95 mm.

Hlavným lákadlom je 7-palcový IPS displej s Full HD rozlíšením, ktorý bude navyše dotykový. Má klasický pomer strán 16:9 a možnou nevýhodou bude len 60-hertzová obnovovacia frekvencia. Jas je na úrovni 450 nitov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Popri displeji sú tu už pre konzolu typické prvky ako dve analógové páčky, D-pad a klasická štvorica tlačidiel s písmenami A, B, X, Y, ktoré poznáme najmä z Xboxu. Logitech k tomu pridáva tlačidlo Logitech G, domov, menu a tlačidlo kontextového menu.

S tým, že tlačidlo Logitech G slúži veľmi podobne ako logo Xboxu na ich ovládači, teda otvára ponuku, ktorá umožní pozastaviť alebo ukončiť hry. Tlačidlo domov ukončí danú aplikáciu a dostanete sa do rozhrania operačného systému, ktorým by mal byť Android od Google.

Logitech tiež spolupracoval na tomto handhelde so spoločnosťou Tencent a pri navrhovaní launcheru na Androide sa opieral o odborné znalosti čínskej spoločnosti v oblasti softvéru. Aplikácie ako YouTube a Chrome budú predinštalované spolu s Xbox Cloud Gaming, NVIDIA GeForce Now a Valve Steam Link.

Logitech spolupracoval so spoločnosťami Microsoft a NVIDIA na integrácii Xbox Cloud Gaming a NVIDIA GeForce Now práve do tohto handheldu. Xbox Cloud Gaming bude len základná webová aplikácia, takže tu nebude žiadna skutočná hlboká integrácia. Mínusom je, že na pripojenie na internet bude možné použiť len Wi-Fi, pretože dáta nebudú k dispozícii kvôli absentujúcemu príslušnému slotu.

Zdroj | Logitech

Toto zariadenie obsahuje haptiku, gyroskop a premapovateľné ovládacie prvky, takže hráč by mal dostať plnohodnotný herný zážitok. Výkonovo to ale nebude žiadna extra trieda. Pracuje tu procesor Qualcomm Snapdragon 720G. Čiže 8-jadrový procesor s maximálnym takto 2,3 GHz.

Procesoru sekunduje 4 GB LPDDR4X RAM pamäte a vnútorné úložisko má 64 GB. Našťastie tu je slot na microSD kartu. Na tele zariadenia je jeden USB-C konektor, ktorý napája batériu s kapacitou 6 000 mAh, pričom nabíjanie bude trvať okolo 2,5 hodiny. Logitech sľubuje výdrž okolo 12 hodín na jedno nabitie.

Prvotný predaj zameria len na USA a Kanadu. Maloobchodná cena je stanovená na 349,99 dolárov, ale obmedzená predobjednávka ju ešte o 50 dolárov zníži. Handheld od spoločnosti Logitech bude dostupný od 17. októbra na stránkach Amazon, Best Buy a Logitech.

Zdroj