Logitech Pen ako štandard aktívneho dotykového pera pre Chromebooky?

ZDROJ | Logitechdotykové pero

Logitech predstavil nové dotykové pero, ktoré by sa mohlo stať štandardom pre žiakov a najmä študentov využívajúcich Chromebooky. Ponúka solídnu odolnosť, kompatibilitu s rôznymi značkami, dlhú výdrž na jedno nabitie a prijateľnú cenu.

Jeho silnou stránkou je, že si bude rozumieť s Chromebookmi vybavenými dotykovou obrazovkou. Podporuje štandard Universal Stylus Initiative (USI) a má certifikáciu Chromebooks certified. Google podporil túto iniciatívu v roku 2018 a pripojil sa tak k značkám ako Lenovo či Intel. Iniciatíva si kládla za cieľ vytvoriť otvorený štandard pre aktívne dotykové pero. Odvtedy sa do predaja dostalo množstvo pier pre Chomebooky kompatibilnými s USI.

Pen
ZDROJ | Logitech

Lochitech Pen ide ešte ďalej. Funguje s mnohými značkami, spomína sa Acer, ASUS, Lenovo, HP a Samsung. Viceprezident pre mobilitu a vedúci vzdelávacích riešení v spoločnosti Logitech vo vyhlásení uviedol: „Vzhľadom na to, že študenti a pedagógovia čoraz viac používajú Chromebooky ako každodenný nástroj v školách a doma, vytvorili sme Logitech Pen, aby sme odomkli celý potenciál Chromebookov.“

ZDROJ | Logitech

Pero má silikónový úchyt, protisklzový dizajn a hrúbku, ktorá nerobí problém udržať ho v rukách ani deťom. Aktívny hrot má 4 096 úrovní citlivosti na tlak a ponúka vraj rovnaké pocity pri písaní, ako na bežný papier. Obrovskou výhodou je, že Lochitech Pen netreba so zariadením párovať, stačí ho len chytiť do prstov a používať.

ZDROJ | Logitech

Pozrite siĽaváci spozornite! Logitech má pre vás skvelú bezdrôtovú myš

Čo je USI?

Universal Stylus Initiative je priemyselný štandard protokolu aktívneho dotykového pera. Zabezpečuje, že dotykové pero a zariadenie s dotykovou obrazovkou sa spolu vždy „dohovoria“, takže výkon je konzistentný a nebude rušený frekvenciami iných zariadení.

ZDROJ | Logitech

Integrovaná batéria sa nabíja cez USB-C port, na jedno nabitie vydrží zhruba 15 dní, 30-sekundové nabíjanie vám dodá energiu na 30 minút používania. Logitech Pen je testovaný tak, aby spĺňal vojenské normy (MIL-STD-810G), odolal pádom až z výšky 1,2 m s dizajnom odolným voči poliatiu.

dotykové pero
ZDROJ | Logitech

Celková dĺžka pera je 151 mm, maximálna hrúbka 10,42 mm a hmotnosť 15 g. Novinka sa začne predávať tento mesiac. Cena ju určená na 65 dolárov.

ZDROJ | Logitech

ZdrojLogitech