Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Logitech Pen ako štandard aktívneho dotykového pera pre Chromebooky?

Logitech Pen ako štandard aktívneho dotykového pera pre Chromebooky?
Zdroj | Logitech
Richard Pliešovský
Logitech Pen ako štandard aktívneho dotykového pera pre Chromebooky?
Zdroj | Logitech
Zdroj | Logitech

Logitech predstavil nové dotykové pero, ktoré by sa mohlo stať štandardom pre žiakov a najmä študentov využívajúcich Chromebooky. Ponúka solídnu odolnosť, kompatibilitu s rôznymi značkami, dlhú výdrž na jedno nabitie a prijateľnú cenu.

Jeho silnou stránkou je, že si bude rozumieť s Chromebookmi vybavenými dotykovou obrazovkou. Podporuje štandard Universal Stylus Initiative (USI) a má certifikáciu Chromebooks certified. Google podporil túto iniciatívu v roku 2018 a pripojil sa tak k značkám ako Lenovo či Intel. Iniciatíva si kládla za cieľ vytvoriť otvorený štandard pre aktívne dotykové pero. Odvtedy sa do predaja dostalo množstvo pier pre Chomebooky kompatibilnými s USI.

Zdroj | Logitech

Lochitech Pen ide ešte ďalej. Funguje s mnohými značkami, spomína sa Acer, ASUS, Lenovo, HP a Samsung. Viceprezident pre mobilitu a vedúci vzdelávacích riešení v spoločnosti Logitech vo vyhlásení uviedol: „Vzhľadom na to, že študenti a pedagógovia čoraz viac používajú Chromebooky ako každodenný nástroj v školách a doma, vytvorili sme Logitech Pen, aby sme odomkli celý potenciál Chromebookov.“

Zdroj | Logitech

Pero má silikónový úchyt, protisklzový dizajn a hrúbku, ktorá nerobí problém udržať ho v rukách ani deťom. Aktívny hrot má 4 096 úrovní citlivosti na tlak a ponúka vraj rovnaké pocity pri písaní, ako na bežný papier. Obrovskou výhodou je, že Lochitech Pen netreba so zariadením párovať, stačí ho len chytiť do prstov a používať.

Zdroj | Logitech
Pozrite si

Ľaváci spozornite! Logitech má pre vás skvelú bezdrôtovú myš

Čo je USI?

Universal Stylus Initiative je priemyselný štandard protokolu aktívneho dotykového pera. Zabezpečuje, že dotykové pero a zariadenie s dotykovou obrazovkou sa spolu vždy „dohovoria“, takže výkon je konzistentný a nebude rušený frekvenciami iných zariadení.

Zdroj | Logitech

Integrovaná batéria sa nabíja cez USB-C port, na jedno nabitie vydrží zhruba 15 dní, 30-sekundové nabíjanie vám dodá energiu na 30 minút používania. Logitech Pen je testovaný tak, aby spĺňal vojenské normy (MIL-STD-810G), odolal pádom až z výšky 1,2 m s dizajnom odolným voči poliatiu.

Zdroj | Logitech

Celková dĺžka pera je 151 mm, maximálna hrúbka 10,42 mm a hmotnosť 15 g. Novinka sa začne predávať tento mesiac. Cena ju určená na 65 dolárov.

Zdroj | Logitech
Zdroj