Logitech G923 sľubuje revolučný zážitok z jazdy vďaka systému TRUEFORCE

ZDROJ | Logitech

Logitech G rozširuje svoje portfólio herných periférií o nový pretekársky volant Logitech G923 s pedálmi, ktorý má byť vďaka novému systému spätnej odozvy TRUEFORCE schopný imitovať aj tie najmenšie detaily auta a virtuálnej vozovky.

Keď sa už zdalo, že na herných volantoch sa toho už veľa vylepšiť nedá, prichádza Logitech s novým volantom G923. Nový model nadväzuje na populárne volanty G29 a G920 a hoci bude zrejme pre väčšinu hráčov vďaka podobnému vzhľadu aj názvu od svojich predchodcov na nerozoznanie, v útrobách ukrýva zaujímavú novinku.

ZDROJ | Logitech

Reč je o novom systéme spätnej odozvy TRUEFORCE, ktorá spolupracuje s fyzikálnym a zvukovým herným enginom v reálnom čase. Z hry sa tak do pohybov volantu prenáša nielen správanie vozidla, ale aj samotný zvuk motora alebo terén trati. Logitech G923 by tak mal poskytovať doteraz najrealistickejší zážitok z jazdy vo virtuálnom kokpite.

ZDROJ | Logitech

Dobrý pretekársky volant so spätnou odozvou môže znamenať rozdiel medzi tým, či prejdete cieľovou páskou ako prvý alebo vyletíte z dráhy a preteky nedokončíte,“ povedal jazdec McLaren F1 Lando Norris. „Nový volant Logitech G923 s TRUEFORCE prináša jazdcom autentický zážitok za volantom pretekárskeho vozidla a simuluje stavy, ktoré pri pretekoch vnímame. Dokážem spoznať, že zadná časť vozidla stráca kontakt s dráhou alebo že sa začínam pretáčať, čo mi dáva najlepšiu šancu na rýchlu nápravu a udržanie sa pred súpermi.“

ZDROJ | Logitech

Samotný volant je vyrobený z brúseného kovu a kože, čo rozhodne pridá na autentickom pocite z jazdy. Jeho súčasťou je aj programovateľná dvojitá spojka, ktorá umožní hráčom vybočiť ľahšie a rýchlejšie z dráhy či vstavaný indikátor otáčok v podobe farebného LED indikátora. Na ovládanie trakcie, krútiaceho momentu, riadenia stability či brzdnej sily bude slúžiť 24-polohový otočný volič.

Nový volant bude predávaný v dvoch verziách. Prvá verzia je už dnes pripravená na spoluprácu s platformou PC, ako aj s hernými konzolami Xbox One a pripravovanou konzolou Xbox Series X. Tá druhá je naopak okrem PC pripravená pre konzolu PlayStation 4 a pripravovaný PlayStation 5. Jeho cena je aj na našom trhu stanovená na 399 €.

Keďže samotný motor volantu, prevodovka, ako aj pružinové pedále zostávajú oproti modelom G29 a G920 bez zmeny, pre majiteľov týchto volantov zrejme nebude dávať kúpa nového modelu žiaden zmysel. Do nových pretekárskych zostáv sa však najmä so zárukou spolupráce s novými konzolami môže Logitech G923 hodiť ako uliaty.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku