Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Logitech G435 - vydarený krikľavý headset so skrytým mikrofónom

Logitech G435 - vydarený krikľavý headset so skrytým mikrofónom
Michal Spiegel
Logitech G435 - vydarený krikľavý headset so skrytým mikrofónom
75 %
Logitech sa s novým headsetom G435 zameral na mladú generáciu hráčov, ktorí potrebujú variabilitu, rýchle pripojenie a extravagantný dizajn. To všetko za prjateľnú cenu, ktorá sa však odrazila v použitých materiáloch a celkovej kvalite zvuku.

Výhody

  • Vydarený dizajn
  • Jednoduché používanie
  • Zabudovaný mikrofón

Nevýhody

  • Slabé basy
  • Pôsobí príliš plastovo

Po dlhej dobe sa nám na stôl dostal dizajnovo iný headset, ktorý ponúka jednoduchosť, no zároveň inováciu v podobe skrytého mikrofónu.

Logitech vsadil na nový dizajn, ktorý vychádza z radu bežných „čiernych“ herných headsetov. Ružovo-modro-fialové farebné spracovanie oživilo fádne jednofarebné spracovanie väčšiny herných headsetov.

Po materiálnej stránke ide o klasický headset s látkovými a plastovými časťami, čoho výsledkom je neuveriteľne nízka hmotnosť iba 165 gramov. Nečakajte žiadne kožené membrány, čomu zodpovedá aj nižšia cena. Miesto nich tu nájdete látkové náušníky s pamäťovou penou.

Na prvý pohľad však headset pôsobí dosť „plastovo“. Po dvoch týždňoch testovania sme nezaznamenali žiadne známky poškodenia, no otázna je odolnosť po mmesiacoch pravidelného používania. Na druhej strane vás poteší, že použitý plast tvorí z 22 % recyklovaný materiál a samotné balenie bolo zmenšené na nejmenšiu možnú mieru, aby sa takýmto spôsobom znižovala uhlíková stopa pri preprave podobne ako to „vyriešil“ pred rokom Apple pri nových iPhonoch.

Okrem dizajnu vás však zaujme aj absencia „trčiaceho“ mikforónu, ktorý býva štandardnou súčasťou headsetov. Pri modeli G435 to však neplatí. Dôvodom je novinka v podobe zabudovaných mikrofónov.

Okrem toho, že vám samotný mikrofón nezavadzia pri hraní, ponúka funkciu redukcie okolitého šumu. Počuť by vás tak malo byť jasne a zreteľne aj keď sa zrovna nachádzate v rušnom prostredí. Pri testovaní protihráč počul jasne môj hlas, no zároveň počul aj okolité hlasy.

Po zvukovej stránke sa novinka od Logitechu ponúka skôr priemer než vysokú zvukovú kvalitu, opäť je to však spôsobené cenovou reláciou, v ktorej sa pohybujeme. 40 mm meniče ponúkajú relatívne kvalitný zvuk doplnený o podporu Dolby Atmos, Tempest 3D AudioTech a Windows Sonic. Samozrejme, porovnávať zvuk tohto headsetu s nietorým z prémiových modelov sa nedá, no v rámci tejto cenovej kategórie ide o vydarený kúsok, ktorý je na hranie Fortnite či PUBG s kamošmi úplne postačujúci.

Logitech týmto headsetom vyslovene mieri na mladších hráčov – či už dizajnom, ale aj rozmermi, ktoré sú menšie. Výsledkom tohto zámeru tak je rozloženie tlačidiel pre detské dlane a prispôsobené rozmery pre menšie hlavy. Napriek týmto aspektom headset netlačí na hlave ani po niekoľkohodinovom hraní a vďaka pamätovej pene ani nebolia uši.

Zároveň je určený na rýchle prepínanie medzi smartfónom, konzolou či PC, aby ste boli ako používateľ flexibilný či už počúvate hudbu alebo hráte multiplayer.

Zapojenie funguje jednoducho. Stačí pripojiť pribalené USB k hernej konzole (PlayStation 4, PlayStation 5) alebo PC (Windows, Mac) a len sa pripojiť. Viete sa tiež pripojiť cez LIGHTSPEED wireless Bluetooth, pomocou ktorého sa viete okrem zmienených možností napojiť aj na smartfón. Nám sa podarilo pripojiť bez problémov na Mac aj PlayStation a v prípade potreby sme si zariadenie iba prepínali.

Headset ponúka na jedno nabitie výdrž až 18 hodín a v prípade vybitia si ho môžete dobiť cez USB-C port a kábel, ktorý nájdete v balení.

Pokiaľ vás herný headset Logitech G435 zaujal, kúpiť sa dá za priaznivú cenu 75 €. Okrem ružovo-modro-fialového spracovania, si môžete Logitech G435 kúpiť aj v svetlozeleno-čiernom či bledomodro-bielom spracovaní.