Locky pridá obyčajnému kľúču smart funkcie

ZDROJ | Locky

Smart zámky sú na trhu už niekoľko rokov, no nehodia sa vždy a do každých dverí. V takomto prípade môže byť dobrou alternatívou Locky, smart násada na klasické kľúče.

Locky je elektronická násada, ktorá má pasovať na 90 % bežných kľúčov. Úlohou tejto násady je s použitím senzorov sledovať pohyb klasického kľúča. Senzor dokáže rozpoznať, kedy bol kľúč otočený a teda použitý pre zamknutie alebo odomknutie dverí. Dokáže však rozpoznať aj to, keď používateľ dvere zabudne zamknúť, alebo kľúč zabudne vo dverách.

https://youtu.be/eMd6ctJ51GI

Používateľ môže pomocou mobilnej aplikácie skontrolovať, či dvere zamkol, prípadne či si už jeho dieťa odomklo dvere a dorazilo domov zo školy. Celá história príchodov a odchodov sa ukladá do aplikácie. Násada dokonca dokáže aj zvoniť v prípade, že sa kľúče niekde zapotrošia.

ZDROJ | Locky

Násada využíva batériu typu CR2032, ktorá má vydržať až 14 mesiacov. Výdrž sa však môže meniť v závislosti od intenzity používania. Samotná aplikácia je dostupná pre iOS od verzie 10.0 a Android od verzie 5.0. Locky komunikuje s telefónom prostredníctvom Bluetooth 4.2.

ZDROJ | Locky

Nevýhodou Locky oproti smart zámkom je to, že v situácii, keď zabudnete zamknúť a zistíte to dlhšie po odchode, dvere už vzdialene nezamknete. Na druhej strane ale ide o podstatne jednoduchšie a menej nákladné riešenie, ktoré je možno vhodnejšie pre technicky menej zdatných používateľov. Najväčším plusom je však zrejme cena.

RECENZIAHonor Play – herný smartfón aj pre náročných

Locky môžete v aktuálnej kampani na portáli Kickstarter získať už za 63 dolárov. Prvé objednávky budú odosielané v marci budúceho roka a po skončení kampane stúpne cena násady o 20 percent. K dispozícii sú aj balíčky s viacerými násadami a „majákmi“, ktoré sú určené pre používanie jedného kľúča na viacero dverí.

Locky BeaconZDROJ | Locky

Kampaň je už v tomto momente úspešne zafinancovaná. Spoločnosť Locky však za sebou nemá žiadne iné kampane a tak treba brať do úvahy riziko, že aj keď si ich produkt predobjednáte, napokon nič nedostanete.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku