Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Live Planet - 360° kamera so 16 objektívmi

Live Planet - 360° kamera so 16 objektívmi
Zdroj | liveplanet
Michal Spiegel
Live Planet - 360° kamera so 16 objektívmi
Zdroj | liveplanet
Zdroj | liveplanet

Trh s kamerami, ktoré dokážu zachytiť 360° videá sa pomaly, ale isto rozrastá. Patrí do ňho aj táto nová zaujímavá Live Planet kamera, ktorá má po celom svojom obvode malé objektívy.

Zdroj | liveplanet

Live Planet však nie je len kamera, ale aj celý video systém, ktorý by mal byť schopný jednoducho a rýchlo nahrávať akékoľvek 360° video na sociálne siete a na VR zariadenie a to na živo.

16 objektívov, ktoré lemujú vonkajší prstenec kamery majú nastavenú priamu synchronizáciu, čím by nemalo dôjsť k nepodarným spájaniam videa. Zároveň, každá z kamier natáča v kvalite 4K Ultra HD pri 30 snímkoch za sekundu (Live stream) a 60 snímkov za sekundu pri nahrávaní na úložisko kamery.

Zdroj | liveplanet

Možnosti pripojenia obsahujú celkom široké spektrum – Ethernet, Wi-Fi, USB, HDMI a SDI. Kamera by mala vo finále vážiť okolo 600 gramov.

Výhodou tejto kamery bude, že sa jedná o prvý All-in-One systém 360° kamery, kde by ste sa okrem umiestnenia a nastavenia nahrávania, nemali starať o nič viac. Live Planet systém by mal byť schopný video správne skomprimovať a nahrať pre zadané VR zariadenie bez ďalších potrebných úprav.

Zdroj | liveplanet

Kvalita videí by navyše mala dosahovať 4K Ultra HD aj pri nahrávaní na cloud systém. Vnútorné úložisko kamery je až 512 GB. Výrobci navyše sľubujú, že prvotná konfigurácie kamery nezaberie viac ako 15 minút.

Lákadlom kamery je Live nahrávanie videa priamo na Cloud systém, ktorý je súčasťou kamery. Ak teda vlastníte VR zariadenie, môžete na živo sledovať čo práve kamera sníma. Tento systém by sa napríklad ideálne hodil na živé vysielania športov, alebo konferencií.

Podpora Live nahrávania je určená pre Facebook 360, YouTube 360, Oculus Rift, HTC Vive, Google Cardboard a Samsung.

Výsledná cena nie jedného záujemcu asi nepríjemne zaskočí, keďže je nastavená na 4 995 dolárov pre prvých 500 kusov a po vypredaní sa bude dať kúpiť za dvojnásobok 9 995 dolárov. Plánovaný dátum vydania je jeseň-zima 2016. Úvidíme, či im to za tú cenu niekto kúpi.