Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lístky na vlak budú drahšie. Dodatočný poplatok sa však dá obísť

Lístky na vlak budú drahšie. Dodatočný poplatok sa však dá obísť
Zdroj | unsplash/Mado El Khouly
Michal Sobek
Lístky na vlak budú drahšie. Dodatočný poplatok sa však dá obísť
Zdroj | unsplash/Mado El Khouly
Zdroj | unsplash/Mado El Khouly

Nepríjemnou správou je, že cena lístkov za vlak sa mierne zvýši. Informovali o tom minister dopravy Andrej Doležal. Navýšenie cien lístkov bude len v prípade osobnej kúpy, internetového predaja sa zmeny nedotknú.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) sa aktuálne pripravuje na zavedenie nového poplatku. Ten bude za obslúženie pri výdaji cestovného dokladu v pokladnici na stanici a vo vlaku. Výška poplatku je 50 centov. Aktuálne ho ešte ZSSK nevyberá, pričom má verejnosť informovať o tom, kedy sa tak stane.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

„Si to ty na videu?“ – Správu s takýmto textom neotvárajte! Prečo?

Aký je dôvod zdražovania cestovných lístkov? Ako vysvetlil minister dopravy, tak jediným cieľom je motivovať cestujúcich, aby si v roku 2023 kupovali lístky na vlak cez internet, čo by zmiernilo čakacie lehoty na vlakových staniciach.

Čo však s ľuďmi, ktorí nevedia alebo nemôžu fungovať cez internet? Podľa slov Andreja Doležala títo ľudia poplatok vo výške 50 centov platiť nebudú. Ide o osoby staršie ako 70 rokov, nevidomé osoby a cestujúci s ťažkým zdravotným postihnutím. Poplatok sa nebude vzťahovať ani na bicykel a batožinu.

Ak sa chcete poplatku úplne vyhnúť, stačí si lístok na vlak kúpiť cez internet. Buď použijete oficiálnu stránku ZSSK alebo využijete priamo mobilnú aplikáciu Ideme vlakom. Tá je dostupná pre platformy Android, iOS aj HarmonyOS.

aplikácia Ideme vlakom

Ak si na svoj virtuálny zákaznícky účet dobijete kredit, tak dostanete extra bonus vo výške 5 % k vloženým finančným prostriedkom. Cestovné tak bude pre vás ešte lacnejšie.

Minister dopravy prezradil aj to, že na staniciach by malo pribudnúť dokopy až 180 automatov na predaj lístkov. Ich cieľom by bolo nahradiť klasické pokladne.