Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LiquidSky - Zahrajte si akúkoľvek hru cez internet zadarmo!

LiquidSky - Zahrajte si akúkoľvek hru cez internet zadarmo!
Zdroj | liquidsky
Michal Spiegel
LiquidSky - Zahrajte si akúkoľvek hru cez internet zadarmo!
Zdroj | liquidsky
Zdroj | liquidsky

Cloudové streamovacie služby sú tu s nami už nejaký ten piatok. Umožňujú si zahrať hry bez toho, aby ste ich museli sťahovať či fyzicky vlastniť. LiquidSky však chce priniesť revolúciu v podobe hier zdarma. Má to však háčik.

LiqudSky je online platforma, ktorá umožňuje si zahrať akúkoľvek počítačovú hru na zariadeniach s Windowsom, Macom, Androidom alebo Linuxom. Ide o klasickú cloudovú službu, ktorá vám obsah prehráva cez internet do vášho počítača alebo tabletu/telefónu. Príkladom takéhoto hrania je napríklad služba PlayStation Now, ktorá je však platená.

LiquidSky však sľubuje možnosť hrania free-to-play. V čom je však háčik? Autori projektu sa inšpirovali službami ako je Spotify a pre tých, ktorí chcú hrať zdarma, musia pozerať reklamy. Za pozeranie reklám získavate kredity, za ktoré si môžete následne nejaký čas zahrať.

Zdroj | Liquidsky

Tento dômyselný nápad tak poskytne pokrytie obsahu a zároveň vám umožní hrať bezplatne. Okolo šesť minút reklamy vám umožní hrať hodinu bezplatne s tým, že maximálny kredit na jeden deň sú tri hodiny. To nie je také zlé, pokiaľ nie ste hard-core hráč, ktorý pri hrách zvykne sedieť celý deň.

Ak to naozaj bude takto fungovať aj v praxi, PC hráči si už hry nebudú musieť ani sťahovať. Stačí, že večer spustia niekoľko reklám a potom si môžu tri hodinky spokojne hrať.

Spomínané kredity SkyCredits však budete môcť získať aj za menej minút reklám, všetko závisí od druhu reklamy a od cieľovek krajiny. Za 60 kreditov získate virtuálny počítač, ktorý bude mať 2GB GPU, tri vCPU jadrá a 8GB RAM. Pri tejto konfigurácii môžete hrať v 1 080p/30 fps.

Zdroj | Liquidsky

Za 120 kreditov za hodinu dostanete Pro verziu, s ktorou dostanete dvojnásobné špecifikácie, no umožňuje hrať v 1 080p/60 fps.

Za 240 kreditov za hodinu dostanete Elite verziu, ktorá umožňuje hrať na virtuálnom počítači s 8GB GPU VRAM, 12 vCPU jadier a 32GB RAM.

Autori projektu spustili betu a hráči si tak naozaj môžu zdarma spustiť akúkoľvek hru, dokonca aj tie čo sú na Steame, Battle.net či Origine.

Cloudové úložisko umožňuje ukladať hry v závislosti od toho, či ste platiaci alebo free hráč. Rozsah je však od 100 GB to 1 TB.

Aké sú teda ceny? 9,99 dolára je základná cena za mesiac, ktorá vám umožní hrať 80 hodín na najnižšej konfigurácii, 40 hodín na Pro a 20 na Elite. Ešte si môžete zaplatiť 4,99 dolára za to, že sa vám vypnú reklamy, no nevieme potom, ako získavate kredity.

Ceny sa ešte budú pravdepodobne upravovať či rozširovať, no všetko až po oficiálnom spustení.

Čo sa týka online multiplayer hier, LiquidSky by mal umožniť hranie pri 30 ms responsívnom čase v závislosti od internetového pripojenia.

A kedy sa táto zaujímavá služba spustí celosvetovo? Autori na CES 2017 oznámili, že už začiatkom marca, tak sme zvedaví. Ak sa vám náhodou nechce čakať, môžete sa ešte zapojiť do bety.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj