Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Limitovaná edícia Lexus NX 300h dá jasne najavo, že vám klasika nestačí

Limitovaná edícia Lexus NX 300h dá jasne najavo, že vám klasika nestačí
TECHBOX
Limitovaná edícia Lexus NX 300h dá jasne najavo, že vám klasika nestačí

Najžiadanejší crossover NX od Lexus je v ponuke Limited Edition. Špeciálna výbava pridáva modelu Lexus NX 300h nový zážitkový rozmer. Naviac je do konca mesiaca k dispozícii za mimoriadne priaznivú akciovú cenu.

Dôkaz, že prémiová automobilka Lexus ovláda hybridy na výbornú je, napríklad, milión predaných automobilov so zmiešaným pohonom už v roku 2016. Kombinácia zážihového a elektrického motora ponúka rýchlejší rozbeh v meste, ekologickejšiu a, samozrejme, aj lacnejšiu jazdu.

Hybridný pohon od Lexus je prepracovaný do takej úrovne, že vás oslobodí od nabíjania a nabíjacích káblov. Kombinácia motorov je vyladená tak, aby automobil sám inteligentne vyhodnocoval, kedy ktorý motor zapojiť. Batérie sa vďaka tomuto riešeniu dobíjajú nie len tradične pri rekuperácii, ale aj počas jazdy. Zároveň sa takýmto spôsobom výrazne šetrí spotrebovaná elektrina a aj pohonná hmota.

Hybridný Lexus NX 300h si zamilujete

Hybridný pohon ponúka aj najobľúbenejší crossover flotily Lexus, Lexus NX 300h. Elektromotor sa tu kombinuje s atmosférickým 4-valcom. Pre tých najnáročnejších je v ponuke E-FOUR, teda hybridná elektrická štvorkolka, ktorá využíva dva elektromotory, pre každú nápravu jeden. Ak vám stačí pohon prednej nápravy, môžete sa rozhodnúť aj  pre túto možnosť.

Jedinečne riešený hybridný pohon je len jednou z unikátnych vlastností Lexus NX 300h. Samostatnou kapitolou je dizajn. Ten bol inšpirovaný roztaveným kovom a do detailov prispôsobený jazde po meste. Ostatný facelift modelu ponúkol unikátnu mriežku chladiča, vynovené disky kolies do veľkosti 18-palcov, či nový predný nárazník. Priam lahôdkou sú zadné LED svetlomety. Tie majú tvar písmena L a plynulo sa ťahajú z dverí batožinového priestoru až ku karosérii.

NX 300h sa o svojho majiteľa dôsledne stará a hýčka ho. Dizajnéri pri navrhovaní crossoveru vychádzali z filozofie Omotenaši, teda japonskej pohostinnosti. Po tom čo sa ku crossoveru priblížite, rozsvietia sa kľučky dverí na privítanie a osvetlí sa zem v miestach pod dverami. Po nasadnutí vás ohromí veľké množstvo detailov a vychytávok, ktoré navodia pohodu a pokoj.

Maximálne pohodlie vďaka pokrokovým technológiám

O bezpečnosť modelu sa stará Lexus Safety System+, ktorý predikuje možnú zrážku a spraví všetko preto, aby ste sa jej vyhli, aj vďaka tomu, že dokáže sledovať a identifikovať ako chodcov, tak cyklistov. Nechýba možnosť poloautonómnej jazdy. Tá počíta udržanie v jazdnom pruhu, adaptívne diaľkové svetlá alebo adaptívny tempomat, ktorý rozpoznáva dopravné značky. Dnes už samozrejmosť, voľba jazdného režimu, nechýba ani tu.

So sledovaním okolia počas jazdy pomáha radarové zariadenie na zadnom nárazníku, ktoré sleduje automobily idúca za vami a vo vedľajšom jazdnom pruhu a upozorňuje na ne, keď sa nachádzajú v bode slepého uhlu. Pri parkovaní sa o vás stará zasa panoramatický monitor, ktorý pomocou štyroch kamier sníma okolie v 360 stupňovom pohľade a vytvára 3D model priestoru vrátane parkovacích čiar. S parkovaním naviac pomáha parkovací asistent s kamerou umiestnenou v zadnom nárazníku.

Dominantný 10,3-palcový centrálny displej na palubnej doske môžete ovládať tradične dotykom, premysleným dotykovým trackpadom umiestneným veľmi intuitívne na stredovom tuneli alebo hlasom. Bezdotykové nabíjanie smartfónov je len čerešničkou na torte toho, ako si smartfón s NX 300h rozumie. Apple Car a Android Auto sú samozrejmosťou.

Pozrite si

Lexus NX, alebo Lexus RX? To je tá otázka!

Extra služby ponúka aplikácia Lexus Link, ktorá vám pomôže nájsť automobil na preplnenom parkovisku, ponúka havarijného asistenta, dokáže monitorovať stav akumulátora, pripomenúť nutnú servisnú prehliadku, či vytvoriť Wi-Fi hotspot až pre 10 zariadení.

Medzi absolútne lahôdky Lexus NX 300h patrí mimoriadne pevný podvozok vďaka adaptívnemu odpruženiu, farebný head-up displej, audio systém značky Pioneer, ktorý ozvučí interiér sústavou 8 až 10 reproduktorov, elektricky ovládateľné zadné sedadlá s náklonom 60:40 alebo systém sledovania tlaku v pneumatikách.

Neváhajte a využite uvádzaciu akciu

Lexus najnovšie predstavil špeciálnu Limited Edition výbavu, ktorá má uvádzaciu zľavu do výšky 10 000 €. Novinka je dostupná pre model Lexus NX 300h s hybridnou motorizáciou a stálym pohonom všetkých štyroch kolies E-FOUR. Limited Edition ponúka výber obľúbených praktických a luxusných prvkov. Nechýbajú vychytávky ako Lexus Safety System+ 2, pigmentové sklo privacy glass, 18-palcové zlaitinové disky, či čierne spätné zrkadlá alebo dizajnová čierna predná maska.

Akciová cena 39 990 EUR na Lexus NX 300h Limited Edition platí do 31. októbra 2020.