Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lily Next-Gen - dron zo skrachovaného start-upu sa vracia v orezanej verzii

Lily Next-Gen - dron zo skrachovaného start-upu sa vracia v orezanej verzii
Zdroj | Moto
Stanislav Vinc
Lily Next-Gen - dron zo skrachovaného start-upu sa vracia v orezanej verzii
Zdroj | Moto
Zdroj | Moto

Dron Lily zo skrachovaného start-upu sa po odkúpení dostáva konečne na trh. Pôvodní fanúšikovia budú ale sklamaní, Lily Next-Gen chýbajú všetky zásadné funkcie, ktoré robili z dronu unikát.

Zdroj | Lily

Pred dvoma rokmi vyzbierali pôvodní autori na predobjednávkach až 34 miliónov dolárov. Nikdy sa im však nepodarilo odovzdať ani jeden objednaný kus a spoločnosť nakoniec skrachovala. Záchrana prišla od spoločnosti Mota Group, ktorá značku Lily odkúpila a teraz dron prináša konečne na trh. Lily Next-Gen je však oproti predchádzajúcej verzii výrazne orezaný.

Pozrite si

Výskumníci z MIT chcú s dronmi hľadať v sklade tovar

Medzi sľubované funkcie patrila napríklad vodeodolnosť, či sledovanie majiteľa vďaka ovládaču na ruke. Unikátnou funkciou malo byť aj začínanie letu vyhodením do vzduchu. Ani jedna z týchto funkcií v Lily Next-Gen nie je prítomná a tak je malá šanca, že si Lily na prehustenom trhu získa miesto.

Lily Next-Gen sa ale v niektorých smeroch oproti pôvodnej verzii zlepšila. Namiesto Full HD videa zvládne natáčať video v 4K a fotiť v 13 Mpx rozlíšení. Nová konštrukcia teraz umožňuje dron zložiť do prenosnejšieho tvaru. Čas letu zostal približne rovnaký a to na 18 minútach vo vzduchu.

Zdroj | Lily

Pôvodní predobjednávatelia budú z tejto verzie určite sklamaní, no odkúpenie značky má aj pozitívnu stránku. Z predaja značky Lily môžu pôvodní tvorcovia odškodniť všetkých podporovateľov z Kickstarter kampane.

Pozrite si

SKEYE Pico Drone – najmenší dron na svete

Lily Next-Gen bude stáť 699 dolárov, no dočasne je zľavnený na 499 dolárov. V balení je druhá batéria, rýchlo-nabíjačka, obal na prenášanie a náhradné diely.

Zdroj