Liečivé byliny: viac než 100 rastlín s komplexným popisom

ZDROJ | SimoptLiečivé byliny

Zaujímate sa o voľne rastúce liečivé rastliny? Komplexná mobilná aplikácia Liečivé byliny vám pomôže zdokonaliť svoje znalosti a poskytne vám užitočné tipy.

Listovaním medzi tisíckami aplikácií v obchode Google Play som narazil na zaujímavú aplikáciu Liečivé byliny, ktorá je plne prístupná bez nutnosti použitia kreditnej karty.

Appka predstavuje digitálnu knihu upravenú pre používateľov mobilných zariadení. Ovládanie je intuitívne a svižné, síce v niektorých momentoch by som ocenil možnosť rýchlejšieho listovania. Ak však potrebujete pomôcť, v menu nájdete sekciu venovanú ovládaniu.

Pozrite siOffline Survival Manual: návod na prežitie bez vymožeností modernej doby

 

Atypický dizajn rozbaľovacieho menu ponúka zmenu jazyka (Slovenský alebo Český), prehľad vytvorených poznámok, záložiek a nastavenie veľkosti písma.

Liečivé byliny Liečivé byliny

Samotný obsah aplikácie je tvorený troma hlavnými kapitolami. V prvej ma zaujal predovšetkým kvíz zložený z 10 otázok, ktorý preveril moje znalosti v danej oblasti.

 

Skôr, než som ho absolvoval, prelistoval som sekcie Zber rastlín, Spôsob úpravy a použitie a tiež Použitie liečivých rastlín. V každej sekcii nájdete množstvo informácií s príkladmi.

Liečivé byliny Liečivé byliny

Aplikácia obsahuje viac než 100 liečivých bylín s komplexným popisom, fotografiami, použitím a možnosťou pridania vlastnej snímky či poznámky. Grafické spracovanie je vhodné a aplikácii dodáva prehľadnosť.

Pozrite siCuriosity: naučte sa každý deň niečo nové

 

Ak vás niektoré informácie zaujmú a budú pre vás mimoriadne dôležité, určite oceníte možnosť zvýraznenia zvolených odsekov, prípadne pridania článku do záložiek. V niektorých momentoch táto vymoženosť nefungovala na sto percent a nepodarilo sa mi požadovaný text zvýrazniť.

 Liečivé byliny

Ak sa vám však nechce listovať celým zoznamom a poznáte názov hľadanej rastliny, môžete použiť vyhľadávanie ukryté pod ikonou lupy v pravom hornom rohu.

Z celkového hľadiska mi v aplikácii Liečive byliny nevyhovovalo zvýrazňovanie textu, no príjemne ma prekvapila komplexnosť a prehľadnosť aplikácie. Nejako takto by som si predstavoval spracovanie obsahu appky Offline Survival Manual.

ZDROJ | SimoptLiečivé byliny

Liečivé byliny88%

Veľkosť:
6,97 MB
Platforma:
Android 4.1 a novší, iOS 6.0 a novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Liečivé byliny sa vyznačuje množstvom informácií, ktoré sa podarilo vývojárom vhodne zobraziť a priniesť tak používateľom prehľadný herbár bylín.

 

Komentáre k článku