Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lidl opäť zvýšil počet predajní s možnosťou nabíjania elektromobilov

Lidl opäť zvýšil počet predajní s možnosťou nabíjania elektromobilov
Tomáš Kuník
Lidl opäť zvýšil počet predajní s možnosťou nabíjania elektromobilov

Nabíjaciu sieť pre elektromobily rozširuje aj Lidl vďaka intenzívnemu budovaniu nabíjacích staníc po celom Slovensku. Od marca pribudlo ďalších 8 predajní, kde sa počas nákupu môžete nabiť.

Skupina Schwarz Group, do ktorej patrí sieť supermarketov Lidl a Kaufland, intenzívne podporuje aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti. Jedna z nich je aj podpora elektromobility formou budovania nabíjacích staníc pri svojich predajniach. V posledných mesiacoch sa tempo výstavby výrazne zvýšilo.

Spoločnosť Lidl sľubovala výrazne rozšírenie siete nabíjačiek v tomto roku, čo sa im aj darí plniť. Pre porovnanie, v roku 2020 boli na Slovensku len dve predajne s nabíjacou stanicou. V roku 2021 sa sieť rozšírila na celkovo 9 lokalít a v marci 2022 bolo k dispozícii už 22 supermarketov s možnosťou nabíjania.

O necelé 4 mesiace neskôr sa možnosti nabíjania opäť výrazne rozšírili. Konkrétne ide o ďalších 8 lokalít a niekoľko ďalších je stále vo výstavbe. Väčšina predajní je vybavená DC nabíjacími stanicami, avšak pri niektorých sa objavujú len AC stanice s dvomi konektormi. Nabíjanie na týchto lokalít je teda pomalšie a vyžaduje vlastný kábel.

Celý zoznam aktuálnych lokalít s možnosťou nabíjania vyzerá nasledovne. Nové miesta sú vyznačené boldom.

Lidl Banská Bystrica, Dedinská
Lidl Bojnice
Lidl Bratislava, Trenčianska
Lidl Bratislava, Ametystová
Lidl Bratislava, Pri Starom letisku
Lidl Dolný Kubín
Lidl Dunajská Streda, ul. Pála Angyala
Lidl Galanta, Esterházyovcov
Lidl Ilava, Ľ. Štúra
Lidl Komárno, A.Jedlíka
Lidl Košice, Herlianska
Lidl Košice, Železiarenská
Lidl Krompachy
Lidl Levoča
Lidl Liptovský Hrádok, Slovenského národného povstania
Lidl Liptovský Mikuláš, Revolučná
Lidl Modra, Vajanského
Lidl Most pri Bratislave, Bratislavská ulica
Lidl Nová Baňa
LIdl Nová Dubnica
Lidl Nové Mesto nad Váhom
Lidl Partizánske
Lidl Púchov
Lidl Senec, Boldocká
Logistický sklad Sereď – neverejná
Lidl Svit
Lidl Topoľčany
Lidl Tornaľa, Mierová ulica
Lidl Trenčín, Bratislavská
Lidl Zvolen, Obchodná
Lidl Žiar nad Hronom

Ďalšie nabíjacie stanice sú v súčasnosti osádzané aj v predajniach v Trenčíne na ulici Soblahovská, v Bratislave v Karlovej Vsi, v Trnave na Hospodárskej alebo v Brezne, kde je však príprava iba na spomínaný AC stojan. Kaufland svoju sieť buduje pomalšie, avšak aj tu tento rok pribudne minimálne jedna nabíjacia stanica. Momentálne finišujú s predajňou v Tvrdošíne, kde už čaká na spustenie DC nabíjacia stanica.

Nabíjanie na týchto nabíjacích staniciach je momentálne bezplatné. V zahraničí, napríklad v Nemecku, sú dokonca integrované v oficiálnej mobilnej aplikácii supermarketu. Zjavne sa ale podobné prepojenie plánuje aj na Slovensku a nemusí byť až tak vzdialené. Naznačuje to napríklad aj prítomnosť týchto nabíjacích staníc na Google Mapách, kde je dokonca k dispozícii ich online stav s aktuálnou dostupnosťou konektorov.