Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG X screen - so sekundárnym displejom pre rýchly prístup k funkciám

LG X screen - so sekundárnym displejom pre rýchly prístup k funkciám
Imrich Maťo
LG X screen - so sekundárnym displejom pre rýchly prístup k funkciám
76 %
Smartfón z dielne juhokórejského výrobcu LG, model LG X screen, rovnako ako model V10, zaujme praktickým sekundárnym displejom s množstvom užitočných funkcií.

Výhody

  • sekundárny displej
  • plávajúce okná QSlide
  • klávesové skratky
  • slušný 13 Mpx fotoaparát

Nevýhody

  • funkčné tlačidlá v displeji
  • slabé nastavenia fotoaparátov
  • vyššia cena

Najskôr si však o LG X screen povedzme to najzákladnejšie. Jedným z jeho plusov je ako dizajn a spracovanie, tak aj hrúbka 7 mm. S ostatnými rozmermi prijateľných hodnôt a hmotnosťou 119 g padne do ruky ako uliaty.

Hlavný displej má veľkosť 62 x 109 mm, čo je 4,93”. Pochváliť ho môžem za podanie farieb i viditeľnosť pod uhlami a v exteriéri. Nie však za prítomnosť ovládacích tlačidiel na jeho ploche, ktoré mu z dĺžky uberajú cca 9 mm. Pri niektorých činnostiach sú skryté a musíte ich dotykom zobraziť.

Pozrite si

LG smartfóny novej série X: LG X cam a LG X screen

U LG je známe, že im môžete meniť usporiadanie a pridať ďalšie. Napríklad QSlide na spustenie plávajúcich okien vybraných aplikácií.

 

Za veľmi rozumné považujem umiestnenie troch dôležitých prvkov. 3,5 mm audio jack, microUSB a reproduktor. Všetky tri sú na spodnej strane. Pri položenom smartfóne tak reproduktor nie je zakrytý a pri nabíjaní a zároveň pripojených slúchadlách (alebo AUX v aute) netrčia z neho káble z dvoch strán.

Pozrite si

LG rozširuje rad smartfónov X-series o štyri nové modely

Tlačidlá hlasitosti a napájania sú na protiľahlých bočných stranách dobre dosiahnuteľné.

Výrobca vybavil smartfón LG X screen procesorom Snapdragon 410, ktorý je v tejto triede dostatočný. Android 6.0 doplnený prostredím UI 5.0 pracoval spoľahlivo. Výsledky benchmarkov (AnTuTu 28100, 3DMARK ISU 4340) to tiež potvrdili.

Pozrite si

LG X5 a X Skin, nová dvojica štýlového radu X

Pri bežnej práci a nenáročných hrách ma X screen „v štichu“ nenechal. Tak isto ani 2 300 mAh batéria, ktorá mi vedela vydržať minimálne 1,5 dňa, často aj dlhšie.

„Selfiestov“ poteší 8 Mpx fotoaparát s rozpoznávaním tváre a snímaním gestom a hlasom. Hlavný 13 Mpx fotoaparát s AF, doplnený o LED blesk, má veľmi rýchle zaostrovanie a aj počas záznamu Full HD videa dokáže preostrovať.

Keď sa trochu pohráte s kompozíciou a zaostrením, dostanete z neho pekné snímky. Avšak sklamaný som opäť zostal z absencie podrobnejších nastavení a viacerých režimov. Prečo toto LG nedopraje aj smartfónom strednej triedy je mi záhadou.

Prejdime však k podstate tohto smartfónu. Sekundárny displej má rozmer 1,76” a rozlíšenie 520 x 80 px. Jeho úlohou je pri vypnutom hlavnom displeji zobrazenie dátumu a času (aj s prípadnými notifikáciami), rýchlych nástrojov, či hudobného prehrávača.

Pozrite si

UNBOXING LG X Screen

 

Pri zapnutom displeji vám podľa nastavenia zobrazí štyri vybrané rýchle nástroje, štvoricu zvolených kontaktov, posledné aplikácie, prehrávač hudby a budúce plány z kalendára. Táto plôška je dotyková a uvedené skratky zobrazíte posunom prsta.

LG X screen je dizajnovo pútavý smartfón prioritne určený pre mládež. Jeho hlavným bonusom je sekundárny displej, zobrazujúci rýchly prístup k nastaveniam, aplikáciám, kontaktom a inému, čo je veľmi návykové.

Pozrite si aj niekoľko ukážkových fotografií, nasnímaných smartfónom LG X screen:

Recenzia bola publikovaná v časopise TECHBOX 6/2016.

Zdroj