Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG ukázalo dvojicu slúchadiel. Ide tvrdo po konkurencii od Apple a Samsungu

LG ukázalo dvojicu slúchadiel. Ide tvrdo po konkurencii od Apple a Samsungu
Zdroj | LG
Michal Sobek
LG ukázalo dvojicu slúchadiel. Ide tvrdo po konkurencii od Apple a Samsungu
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Spoločnosť LG predstavila rovno dvojicu nových bezdrôtových slúchadiel. Obe novinky majú čo ponúknuť, čím môžu konkurovať najlepším modelom danej triedy akými sú tie od Apple alebo Samsung.

Prvé slúchadlá nesú názov LG Tone Free T90. Ide v podstate o nástupcu modelu Tone Free FP9 a ich spoločným menovateľom je práve špeciálne puzdro UVnano, ktoré pomocou UV žiarenia dokáže zničiť až 99,9 % baktérií z povrchu slúchadiel. S týmto nápadom prišla spoločnosť počas pandémie koronavírusu a ide jednoznačne o originálne riešenie. Aj tu môže samotné puzdro slúžiť aj ako Bluetooth vysielač, čo vám umožní pripojiť kábel k zariadeniam, ktoré nedisponujú Bluetooth pripojením.

Zdroj | LG
Obsah pokračuje pod reklamou

LG sa zameralo aj na zvuk, takže prináša novú vnútornú štruktúru s väčšími meničmi, ktoré pomáhajú vytvárať hlbšie a uspokojivejšie basy, pričom LG spolupracuje pri oboch modeloch so zvukovou spoločnosť Meriadian. Taktiež sa nezabudlo ani na technológiu aktívneho potlačenia okolitých ruchov (ANC). Slúchadlá podporujú aj Dolby Head Tracking, čo je technológia, ktorá dokáže prekalibrovať zvuk, keď používatelia pohybujú hlavami, aby sa dosiahol prirodzenejší zvukový zážitok.

LG taktiež tvrdí, že toto sú prvé bezdrôtové slúchadlá, ktoré obsahujú zvukový virtualizér navrhnutý spoločnosťou Dolby špeciálne pre slúchadlá. Samotným tvarom sa podobajú na AirPods Pro od Apple. Slúchadlá T90 sľubujú až 9 hodín výdrže batérie bez funkcie ANC a ďalších 18 hodín z nabíjacieho puzdra. Nezabudlo sa ani na základnú certifikáciu IPX4.

Zdroj | LG

Spoločnosť LG chce potešiť aj pohybovo aktívnych ľudí a práve pre nich pripravilo slúchadlá LG Tone Free Fit. Pre čo najlepšie držanie v ušiach slúžia stabilizačné rebrá, ktoré spoločnosť nazýva SwivelGrip. Okrem toho slúchadlá disponujú certifikáciou IPX7, takže im nevadí voda, pot ani piesok a k dispozícii bude aj hybridný režim ANC. Výdrž je tu o niečo vyššia, výrobca uvádza 10 hodín výdrže na jedno nabitie bez aktívnej funkcie ANC. Zaujímavosťou je, že aj tu sa dostalo na technológiu UVnano.

Spoločnosť LG neoznámila ceny ani jednej z noviniek, ale vieme, že oba modely sú pripravené na vydanie v mesiaci september.

Zdroj