LG Q92 5G – štýlový Velvet dostáva cenovo dostupnejšieho súrodenca

ZDROJ | LG

Nie je žiadnym tajomstvom, že LG plánuje priniesť na trh minimálne tucet smartfónov strednej triedy s podporou 5G sietí. Po modeli LG Velvet tak na trh prichádza nový LG Q92 5G, ktorý poháňa rovnaký čipset.

Pomyselným srdcom nového smartfónu LG Q92 5G je tak, ako aj v prípade smartfónu LG Velvet, čipset Qualcomm Snapdragon 765G. Tento čipset zapadá do strednej triedy a zároveň podporuje najnovšiu generáciu mobilných sietí, čo dokonale zapadá do plánov spoločnosti LG.

Takmer celú prednú stranu smartfónu zaberá 6,67“ LCD obrazovka s Full HD+ rozlíšením, ktorú obklopujú pomerne hrubé rámčeky. Predný fotoaparát je aj napriek tomu umiestnený do drobnej diery v obrazovke, pričom ponúka rozlíšenie 32 Mpx.

ZDROJ | LG

Opačná strana smartfónu je rovnako strohá a patrí iba štyrom fotoaparátom, ktoré na prvý pohľad pôsobia ako bežná duálna zostava. Väčšie objektívy patria 48 Mpx hlavnému fotoaparátu a 8 Mpx ultraširokouhlému fotoaparátu, ktorým sekunduje 2 Mpx snímač s makro objektívom a 5 Mpx snímač hĺbky.

Kórejskí inžinieri tentokrát spomínaný čipset spárovali so 6 GB RAM a interným úložiskom s kapacitou 128 GB. LG Q92 5G bude samozrejme využívať najnovší operačný systém Android 10 s nadstavbou UX 9 od LG.

Pozrite siRolovateľné smartfóny sú za rohom, prvý chce mať LG už začiatkom roka 2021

Vstavaná batéria ponúka kapacitu 4 000 mAh a podporuje rýchle nabíjanie výkonom 15 W. Prekvapením je v tejto triede odolnosť voči vode, prachu a extrémnym podmienkam vrátane pádom so zárukou certifikácií IP68 a MIL-STD-810G.

LG Q92 5G bude dostupný iba v jednej verzii a v tejto chvíli iba v Južnej Kórei, kde začína v prepočte zhruba na 355 eurách. Medzinárodná dostupnosť smartfónu zatiaľ oznámená nebola.

ZdrojLG

Komentáre k článku