Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG na budúci rok predstaví svoje prvé TV s mini LED podsvietením

LG na budúci rok predstaví svoje prvé TV s mini LED podsvietením
Zdroj | LG
Richard Pliešovský
LG na budúci rok predstaví svoje prvé TV s mini LED podsvietením
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Nové QNED televízory od LG budú prvé, ktoré prídu s mini LED obrazovkou. Táto technológia sa v mnohých parametroch doťahuje na OLED, takže nie je prekvapením, že jej LG venovalo pozornosť.

Ponuka televízorov s mini LED obrazovkou zatiaľ nie je veľká. Môžete ich nájsť v TV od TCL či Xiaomi. Samsung ju zatiaľ nepredstavil. Séria QNED od LG ponúkne uhlopriečky až do 86 palcov a bude obsahovať minimálne 10 modelov so 4K a 8K rozlíšením.

Zdroj | LG

Mini LED obrazovka kombinuje quantum dot a technológiu NanoCell čoho výsledkom sú veľmi presné farby, vynikajúci kontrast a hlboká čierna. Obnovovacie frekvencia 120 Hz sa postará a plynulý a prirodzený pohyb.

Podsvietenie mini LED obsahuje takmer 30-tisíc LED diód produkujúcich silný jas s kontrastným pomerom 1 000 000: 1 pri spárovaní s 2 500 stmievacími zónami a pokročilou technológiou lokálneho stmievania. Samozrejme, nechýba podpora HDR.

Pripomíname, že mini LED nie je dlho očakávaná technológia microLED. Ide o klasické podsvietenie LED diódami, ktorých je však podstatne viac ako u bežných direct LED LCD TV.

Pozrite si

Vyskúšali sme prvú mini LED telku TCL 65X10 s Onkyo soundbarom

„Naša nová séria QNED je prémiová možnosť domácej zábavy, ktorá rozširuje a vylepšuje priestor LCD TV a dáva spotrebiteľom ďalší úžasný výber zobrazenia,“ povedal Nam Ho-jun, senior viceprezident pre výskum a vývoj LG Home Entertainment Company. „Tieto televízory poskytujú zážitok, ktorý ich odlišuje od ostatných televízorov LCD a hovorí o našom záväzku k inovácii a posúvaniu štandardu vpred.“

Prémiový model s 86-palcovým 8K QNED displejom si budete môcť pozrieť od 11. januára vo virtuálnom stánku LG na výstave CES 2021. Vtedy sa dozvieme viac informácií, vrátane ceny a dostupnosti na našom trhu.

Zdroj