Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG na budúci rok predstaví svoje prvé TV s mini LED podsvietením

LG na budúci rok predstaví svoje prvé TV s mini LED podsvietením
Zdroj | LG
Richard Pliešovský
LG na budúci rok predstaví svoje prvé TV s mini LED podsvietením
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Nové QNED televízory od LG budú prvé, ktoré prídu s mini LED obrazovkou. Táto technológia sa v mnohých parametroch doťahuje na OLED, takže nie je prekvapením, že jej LG venovalo pozornosť.

Ponuka televízorov s mini LED obrazovkou zatiaľ nie je veľká. Môžete ich nájsť v TV od TCL či Xiaomi. Samsung ju zatiaľ nepredstavil. Séria QNED od LG ponúkne uhlopriečky až do 86 palcov a bude obsahovať minimálne 10 modelov so 4K a 8K rozlíšením.

Zdroj | LG

Mini LED obrazovka kombinuje quantum dot a technológiu NanoCell čoho výsledkom sú veľmi presné farby, vynikajúci kontrast a hlboká čierna. Obnovovacie frekvencia 120 Hz sa postará a plynulý a prirodzený pohyb.

Podsvietenie mini LED obsahuje takmer 30-tisíc LED diód produkujúcich silný jas s kontrastným pomerom 1 000 000: 1 pri spárovaní s 2 500 stmievacími zónami a pokročilou technológiou lokálneho stmievania. Samozrejme, nechýba podpora HDR.

Pripomíname, že mini LED nie je dlho očakávaná technológia microLED. Ide o klasické podsvietenie LED diódami, ktorých je však podstatne viac ako u bežných direct LED LCD TV.

Pozrite si

Vyskúšali sme prvú mini LED telku TCL 65X10 s Onkyo soundbarom

„Naša nová séria QNED je prémiová možnosť domácej zábavy, ktorá rozširuje a vylepšuje priestor LCD TV a dáva spotrebiteľom ďalší úžasný výber zobrazenia,“ povedal Nam Ho-jun, senior viceprezident pre výskum a vývoj LG Home Entertainment Company. „Tieto televízory poskytujú zážitok, ktorý ich odlišuje od ostatných televízorov LCD a hovorí o našom záväzku k inovácii a posúvaniu štandardu vpred.“

Prémiový model s 86-palcovým 8K QNED displejom si budete môcť pozrieť od 11. januára vo virtuálnom stánku LG na výstave CES 2021. Vtedy sa dozvieme viac informácií, vrátane ceny a dostupnosti na našom trhu.

Zdroj