Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG Optimus 7: Po dlhej dobe high-end z Južnej Kórei?

LG Optimus 7: Po dlhej dobe high-end z Južnej Kórei?
Drahomír Piok
LG Optimus 7: Po dlhej dobe high-end z Južnej Kórei?

Hneď v úvode, aby som nezavádzal, LG konečne vypĺňa medzeru vo svojom portfóliu. Sú ňou práve higd-end telefóny. Novinka z Južnej Kórei sa určite nestratí, má všetko, čo potrebuje dobre vybavený smartphone. Najlepším lákadlom je určite novo-predstavený operačný systém Windows Phone 7.

LG Optimus 7

Má úhľadný a čistý dizajn s elegantnými prvkami hliníka na zadnej strane. Pre bezproblémový chod systému je použitý procesor 1 GHz Qualcomm Snapdragon, bližšie informácie o pamätiach RAM a ROM nie sú známe. Čo vieme je, že bude mať 16 GB vnútorného úložného priestoru. Rozšírenie o microSD karty sa nekoná kvôli nekompatibilite s WP7. 3,8“ LCD displej je dotykový, využíva kapacitnú technológiu a jeho rozlíšenie je WVGA (840 x 480 b.). Živé farby a čitateľnosť displeja majú byť podľa výrobcu výborné. Na zachytávanie spomienok má novinka 5 Mpx fotoaparát s LED bleskom, ktorý je schopný natáčať aj HD videá (1 280 x 720 pixelov). Vybavený je funkciou Inteligent Shot, obdoba auto módu a Panoramatic Mode, ktorý zachytáva 360° zábery. Pokiaľ chcete dať vášmu HD videu filmový nádych, môžete ho natočiť v pomere strán 16:9. Taktiež obsahuje akcelerometer, senzor snímajúci okolité osvetlenie a Bluetooth 2.1, ktorý nebude mať veľké opodstatnenie kvôli nemožnosti sním zasielať súbory.

LG Optimus 7

Samozrejme, ako každý iný dobrý smartphone obsahuje GPS navigáciu s podporou A-GPS a digitálnym kompasom, vďaka ktorým si môžete naplno vychutnať funkciu ScanSearch (rozšírenú realitu). Cez fotoaparát dopĺňa aplikácia snímaný obraz o údaje, kde sa dá najbližšie najesť, nakúpiť alebo kde je najbližší bankomat a podobne. Za zmienku určite stojí aj podpora technológie DLNA, vďaka ktorej budete môcť zdieľať multimediálny obsah s napríklad vašou TV. Hlasovým ovládaním pohodlne napíšete e-mail, status na Facebooku alebo Twitteri. Všetko to krásne znie, ale funguje to iba v anglickom jazyku. Batéria má kapacitu o niečo vyššiu ako konkurenčné telefóny, a to 1 500 mAh. Pri rozmeroch 125 x 59,8 x 11,5 mm nevybočuje z radu a zmestí sa do každého vrecka. Okrem modelu Optimus 7 vyšiel výrobca aj s verziou s vysúvacou QWERTY klávesnicou – LG Optimus Q7. V predaji budú dostupné od 21. októbra za bližšie neuvedenú cenu.