Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG má All-in-One riešenie pre IoT a zabezpečenie domácnosti

LG má All-in-One riešenie pre IoT a zabezpečenie domácnosti
Zdroj | LG
Marek Šimunek
LG má All-in-One riešenie pre IoT a zabezpečenie domácnosti
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Spoločnosť LG skombinovala do jedného zariadenia domáce monitorovacie a zabezpečovacie zariadenie a centrálny hub pre ovládanie pripojených inteligentných zariadení vo vašej domácnosti. Novinku pod názvom LG Smart Security spoločnosť prezentovala počas výstavy CES 2016 a podľa výrobcu je Smart Security profesionálnym 24/7 monitorovacím zariadením.

https://vimeo.com/150970744

Samotné zariadenie obsahuje integrovanú 5 Mpx kameru, ktorá umožňuje nahrávanie Full HD videa, ale aj možnosť digitálneho priblíženia. Kamera pritom vidí 152 ° priestoru kde ste ju umiestnili, čím sa radí medzi systémy s najväčším zorným poľom.

Pozrite si

Bezpečnostná kamera úplne bez káblov – Netgear Arlo Smart Home Security Camera

V čom je však výhoda LG Smart Security je to, že sa jedná o prvého výrobcu, ktorý spojil svoje sily so spoločnosťou ADT. Tá patrí v USA k popredným poskytovateľom ochrany a bezpečnostných riešení. Ak si Smart Security za 19,99 USD mesačne používateľ aktivuje služby ochrany ADT Canopy získa nielen neobmedzené cloudové úložisko pre svoje nahrávky, ale aj istotu, že ak by došlo k narušeniu priestoru, bude mať k dispozícii tím okamžitej reakcie.

Zdroj | LG

Okrem zabezpečenia však LG Smart Security pracuje aj ako centrálny hub pre všetky vaše inteligentné zariadenia. Nechýba teda podpora pre známe a najpoužívanejšie protokoly ako je Z-Wave, Zigbee, BLE a samozrejme Wi-Fi. Kompatibilita s väčšinou vašich zariadení by tak mala byť zabezpečená.

LG Smart Security bude v USA uvedené v priebehu prvého štvrťroku 2016. Zatiaľ však výrobca neuviedol cenu a ani to, či plánuje svoj nový produkt uviesť aj v iných krajinách.

Zdroj